Buvęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas ir buvęs kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis užpernai į teismą kreipėsi su prašymu įpareigoti LNK televiziją žinių metu viešai paneigti dar 2011 m. „Abipus sienos“ paskelbtus teiginius, esą ieškovai iš anksto žinojo apie du žmones nužudžiusio Drąsiaus Kedžio planus.

Laidoje buvo teigiama, kad Garliavos byloje liudijęs Mindaugas Žalimas žudynių išvakarėse lankėsi pas ieškovus ir jiems papasakojo apie D. Kedžio ketinimus. V. Račkauskas ir T. Ulpis teismui argumentavo, kad tokiu būdu žiūrovams buvo bandoma suformuoti nuomonę, esą jie žinojo apie būsimą nusikaltimą ir turėjo visas galimybes užkirsti jam kelią.

Ieškovai teigė, jog tokiu būdu buvo padaryta žala jų asmeninei ir profesinei reputacijai. Anot jų, „Abipus sienos“ paskelbta informacija nebuvo grįsta jokiais faktais, nebuvo kritiškai įvertinti jos šaltiniai, o taip pat suformuoti tikrovės absoliučiai neatitinkantys kaltinimai, tokiu būdu grubiai peržengiant visuomenės informavimo bei žodžio laisvės ribas.

Minėtosios laidos transliavimo išvakarėse, vienos „Lietuvos ryto televizijos“ laidos filmavimo metu, ieškovas V. Račkauskas buvo susitikęs su „Abipus sienos“ kūrėju Virginijumi Gaiveniu ir išreiškė jam reikalavimą neskleisti dezinformacijos. Vis dėlto, į tokius raginimus atsižvelgta nebuvo.

2016 m. pabaigoje ieškovai raštiškai kreipėsi į LNK televiziją, prašydami jų garbę ir orumą pažeidžiančius teiginius paneigti geranoriškai, be teismo įsikišimo. Kanalui atsisakius tai padaryti, ginčas persikėlė į teismą.

Proceso metu atsakovai argumentavo, kad laidoje žodžio laisvės ribos neperžengtos, mat jos transliavimo metu abu ieškovai buvo vieši asmenys, o jokie teiginiai ar kaltinimai neišsakyti – paprasčiausiai keltos įvykių versijos bei užduoti klausimai. Anot jų, tikrovės neatitinkančią informaciją paskelbė ne jie, o trečias asmuo – Mindaugas Žalimas.

Tokie LNK televizijos argumentai Vilniaus apygardos teismo neįtikino. V. Račkausko ir T. Ulpio ieškinys patenkintas iš dalies, pripažįstant, kad kanalo eteryje išsakyti teiginiai neatitinka tikrovės bei žemina ieškovų garbę ir orumą. LNK televizija įpareigota savo žinių laidoje paskelbti oficialų informaciją–paneigimą, o taip pat ieškovams sumokėti po 5000 eurų už moralinę žalą.

LNK atstovams palikta teisė teismo sprendimą apskųsti.