Vos pirmosios penkios gyvenimo dienos „ChagGPT“ padovanojo 1 mln. vartotojų, o po 2 mėn. šia programėle jau naudojosi virš 100 mln. naudotojų. Kodėl „ChatGPT“ tapo masiniu reiškiniu? Greičiausiai todėl, kad šis kalbos modelis yra paprastas, prieinamas ir tuo pačiu metu atskleidžiantis beribę DI pasaulio didybę.

Šiandien „ChatGPT“ naudojasi visi – nuo mokinukų iki patyrusių programuotojų, nuo studentų, kurie savo magistrinius kuria pasitelkdami įmantrias komandas, iki dėstytojų, kuriems pagauti dirbtinį intelektą tampa garbės klausimu.

Kaip DI tapo madingu?

Ar jums pasitaikė, kad prieš įsijungdami „Netflix“ pagalvojote apie filmą, o TV ekranas jau parodė tai, ką norėtumėte žiūrėti? Sveikiname, DI sėkmingai atspėjo tai, ko jūs norite! Na, o jeigu neatspėjo, greičiausiai jis bus treniruojamas toliau, kol pajėgs tai padaryti.

Įdomioji DI istorija pasakoja apie XX a. pradžios kompiuterių genijaus Alano Mathiso Turingo atradimus. Dar 1935 m. jis pirmą kartą aprašė abstrakčią skaičiavimo mašiną, kuri sudarytą iš begalinės atminties ir skanuojančio įrenginio, kuris juda pirmyn atgal per atmintį ir simbolis po simbolio dekoduoja informaciją bei priima sprendimą. Vėliau A. Turingo sukurtas testas, atpažįstantis, ar su mumis bendrauja žmogus, ar kompiuterinė programa, ligi šiol sulaukia pasekėjų.