Gali pradėti be jokių žinių
Lukas Miknevičius, „Robotikos akademijos“ Vilniaus plėtros ir būrelių koordinatorius, sakė, kad nors su kita įmone turi kitokio tipo partnerystę, tokį eksperimentą kaip „Delfi“ redakcijoje jie įgyvendina pirmą kartą.
„Tai pirmas mūsų bandymas, kai tėvai gali atvesti vaikus į darbą ir tiesiog čia išbandyti mūsų stovyklas. Kol kas tik pradėjome, bet, kiek girdėjau iš ten dirbančių mokytojų, kol kas viskas vyksta sklandžiai, gražiai, vaikai patenkinti, tikėkimės, bus ir tėveliai – kol kas jie kartais užeina pažiūrėti, kaip vaikams sekasi“, – pasakojo jis.
Vaikai yra padalinti į grupes pagal amžių: 4-8 ir 9-13 metų. L. Miknevičius patikino, kad tokio amžiaus vaikai gali ateiti neturėdami jokių žinių.
„Mūsų turinys yra sukurtas taip, kad net turint patirties tie robotai vis kiekvieną dieną sudėtingėja. Kai rengiame būrelius, kas ateina rugsėjo mėnesį, pradedame nuo pačių paprasčiausių robotų ir jie vis po truputį sunkėja, taip pat ir programavimo dalis“, – aiškino jis.
Robotai yra kuriami iš „Lego“, tad pradžioje paaiškinama, kas tai yra, taip pat – kas yra robotas, kaip jis veikia, jis konstruojamas pagal instrukcijas, mokytojai visada padeda vaikams. „Tikrai galima sakyti, kad vaikui, pradedančiam nuo balto lapo, tikrai irgi būtų galima labai drąsiai įsilieti“, – sakė L. Miknevičius.
Laukia papildomi iššūkiai
„Robotikos akademijos“ atstovas pasakojo, kad jų stovyklų ir būrelių principas yra apskritai pažinti, kas yra ta robotika ir robotas.
„Mes turime edukacinę dalį, turime savo pagrindinius veikėjus, kuriuos pačius ir jų istoriją pristatome skaidrių formatu. Stovykloje, žinoma, būna skirtingos temos, pavyzdžiui, šią savaitę vaikai ir mokytojai yra kosmoso tyrinėtojais – tyrinėjame kosmosą, jo platybes, išmokstame įvairiausių dalykų apie tarptautinę kosminę stotį, apie kitus dalykus, taip edukuojame vaikus, aišku, pirmiausia įvertinant pagal jų amžių. Tada mes kiekvieną dieną konstruojame skirtingą robotą, susijusį su ta tema. Mūsų pamokos pagrindinė dalis yra tas roboto konstravimas – pavyzdžiui, jei mes vienoje iš mūsų stovyklų gelbėjame skirtingus pasaulius, tai kiekvieną dieną sukonstruojame kokį nors robotą, kuris išgelbėja vis kitą pasaulį, ir jis veikia programavimo pagalba. Tad yra edukacija, roboto konstravimas ir jo programavimas. Ir, žinoma, stovykla būna apipinta ir įvairiomis loginėmis užduotimis, sportiniais iššūkiais lauke, ir įvairiais kitais užsiėmimais, kad ta stovykla nebūtų vien roboto konstravimas, o vaikai gautų ir daugiau naudų“, – sakė L. Miknevičius.
Laužo stereotipus: ne tik berniukams ir tiksliukams
„Robotikos akademija“ šiuo metu veikia jau 11-ą sezoną. L. Miknevičius džiaugėsi, kad nors anksčiau buvo labai gajūs stereotipai, kad tai pirmiausia – berniukų užsiėmimas ir tų, kurie linkę į inžineriją, konstravimą, tiksliuosius mokslus, tačiau dabar į tai jau žiūrima ir kur kas plačiau.
„Mergaičių skaičius tiek būreliuose, tiek stovyklose tikrai didėja – šita sritis tikrai yra visiems. Ir ne tik tiksliukams – ateina pačių įvairiausių vaikų, nes čia reikia ir kūrybiškumo, pavyzdžiui, kartais, robotus sukonstravę pagal instrukciją, einame prie tobulinimo dalies – laviname vaikų kūrybiškumą žiūrėdami, kaip jie išspręs tam tikras problemas, kaip pamatys, kas su tuo robotu galbūt yra negerai ir kaip tai išspręsti. Tad ir kūrybiškumo elementas įsijungia – tikrai ne vien inžinerines, bet ir kūrybines žinias skatiname“, – pasakojo jis.
Užims vaikus atostogų metu
„Bandome diegti tokią naujovę, kad kai tėvai galbūt neturi, kur palikti vaiko atostogų metu, jie galėtų tuo nesirūpinti, o tiesiog ateiti į darbą kartu su jais ir jais bus pasirūpinta. Tai, ką dabar darome su „Robotikos akademija“ – pirmas toks atvejis, nes anksčiau darydavome tik dienos veiklas darbuotojų vaikams, o dabar visa savaitė ne tik linksmybių, bet ir labai kokybiškos edukacijos“, – priduria „Delfi“ administracijos vadovė Sandra Meškauskaitė-Stepšienė.
Ji jau dabar pastebi, kad stovyklos formatas pasiteisino, tad planuoja organizuoti tokias pačias ir panašias stovyklas „Delfi“ darbuotojų vaikams ir per kitas – rudens, žiemos, pavasario – atostogas.
„Kaip ir kiekvienoje didelėje įmonėje, „Delfi“ dirba daug tėvų, vaikų atostogų metų sprendžiančių, kaip juos užimti. Labai džiaugiamės galėdami pasiūlyti jiems visus tenkinantį sprendimą ir bent kuriam laikui palengvinti savo darbuotojams balansavimą tarp atsakomybių darbui ir šeimai. Be to, tiesą sakant, patiems labai įdomu stebėti, kaip viskas vyksta“, – šypsojosi ji ir vylėsi, kad stovyklos pabaigoje gerų įspūdžių bus kupini tiek vaikai, tiek jų tėveliai.