„Kiekvienas pereinamasis laikotarpis atneša daug išbandymų. Džiugu girdėti, kad tokiu sunkiu metu leidiniai nepasiduoda ir ieško inovatyvių būdų kaip išgyventi šį laikotarpį. Fondas kartu su Fondo Taryba padėtį labai gerai supranta, girdi, mato ir jaučia, juolab kad Taryboje yra kone visų žiniasklaidos sričių, kūrybinių sąjungų atstovai. Dirbama labai daug ir produktyviai. „Kolegos, dirbame fronto sąlygomis“, – nuolat kartoja Tarybos pirmininkas Gytis Norvilas, ir aš su juo visiškai sutinku“, – pažymėjo Fondo direktorius Ruslanas Iržikevičius.
„Norėčiau dar kartą priminti, kad Taryba, kuri yra varomoji Fondo dalis, ir atstovauja visus žiniasklaidos sektorius, savo darbą pradėjo tik gruodžio 11 d. Iškirpus šventinį laikotarpį Taryba ir specialiai sukurta Tarybos darbo grupė dirba tik šiek tiek ilgiau nei mėnesį. Per šį laikotarpį padarytas gigantiškas darbas, ir jau kitos savaitės pradžioje Tarybos darbo grupė Tarybos posėdžiui teiks konkursų taisykles ir jų priedus. Juos priėmus taisyklės ir priedai bus derinami atsakingose institucijose ir teikiami Kultūros ministrui pasirašyti“, – sakė Fondo direktorius R. Iržikevičius.
Planai nesikeičia, Fondas ir Taryba dės visas pastangas skelbti konkursus kaip galima greičiau, blogiausiu atveju vasario pabaigoje. Taip pat nesikeičia nuostata, kad Fondas yra atviras dialogui, konstruktyviems pasiūlymams, juolab kad naujas žiniasklaidos rėmimo modelis kuriamas nuo nulio.
„Esame už tiesioginį ir atvirą bendravimą. Fondas atsakys į laiškus ir skambučius adresuotus Fondui, o ne ministrams ar politikams. Be to, mieli kolegos, nepamirškime ir jūsų sektoriams atstovaujančių Tarybos narių. Jie aktyviai dalyvauja Fondo veikloje ir atstovauja Lietuvos žiniasklaidos laukui bei puikiai žino situaciją“, – teigė R. Iržikevičius.
„Susierzinimą, kilusias emocijas dėl vėluojančių konkursų puikiai suprantu. Natūralu, o ir gerai – reiškia rūpi. Ieškoti kaltų dėl susidariusios situacijos būtų neproduktyvu ir kvaila. Vėluotas priimti Visuomenės informavimo įstatymas, kiti procesai – jų neminėsiu, nes turėčiau vartoti daug biurokratinės terminijos... Ir man nepatinka biurokratija, bet ačiūdie esam teisinė valstybė ir turime laikytis tam tikrų procedūrų. Permainos yra permainos – padidinto aktyvumo zona. Visgi tos permainos neabejotinai bus į gera visam žiniasklaidos sektoriui, neišskiriant nė vienos srities: nei kultūrinės, nei regioninės, nei nacionalinės, nei tautinių bendrijų. Man asmeniškai svarbu, kad tarp skirtingų medijų sektorių esama sutarimo – tiek dėl principų, tiek krypčių. Nematau, nejaučiu nei politinių, nei vidinių prieštaravimų ar povandeninių srovių. Mus tiesiog ištiko laikas. Galiu tik apgailestauti, kad šioje situacijoje kai kas bando pigiai nusipirkti dėmesio, kiršinti, įžvelgia menamus žaidimus. Drąsiai galiu pasakyti ir tai, jog bus padaryta klaidų, modelis turės būti tobulinamas, tai nesibaigiantis procesas, nes ir pati žiniasklaida keičiasi labai greitai“, – sakė Gytis Norvilas.
Šių metų fondo biudžetas yra 6 milijonai 518 tūkstančių eurų. Fondas skirs paramą viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų projektams ir veiklai pagal programas kurios yra prioritetines sritys. Tai kultūrinė žiniasklaida ir kultūros periodinių leidiniai, taip pat regioninė žiniasklaida. Į šią kategoriją taip pat yra įtrauktos tokios sritys kaip naujienų, tiriamoji ir šviečiamoji žurnalistika, stipendijos žiniasklaidos projektams, bei žiniasklaida tautinių mažumų kalbomis ir lietuvių išeivijos (diasporos) žiniasklaida. Fondas taip pat finansuos kitas programas, parengtas Tarybos, atsižvelgiant į visuomenės informavimo kultūros raidos ir plėtros bei informacinio saugumo ir visuomenės atsparumo stiprinimo prioritetus, ir patvirtintas Fondo visuotinio dalininkų susirinkimo.