„Dėl šio klausimo mes kovojame ir Europos Sąjungos mastu. Nes čia buvo ne per seniausiai ir neformali Europos Sąjungos ministrų taryba, dabar laukia jau ir formali taryba. Tai čia bandome tuos klausimus kelti, nes taip, Europos Sąjunga džiaugiasi užblokavus „Sputnik“ ir „Russia Today“, bet iš esmės visi tie kanalai yra pasiekiami satelito pagalba be jokių problemų“, – „Žinių radijui“ sakė S. Kairys.
Ministro teigimu, dėl to su analogiška problema susiduria ir Lietuva.
„Stebime, kad Telia ir panašių tiekėjų pasirinkime nebelieka šių rusiškų kanalų, bet irgi yra ta tendencija, kad žmonės tada persijunginėja į satelitą ir ten pradeda žiūrėti“, – atkreipė dėmesį jis.
S. Kairio teigimu, šios problemos sprendimas yra komplikuotas, nes prieiga prie šių kanalų satelito pagalba vyksta per Prancūzijai priklausančią platformą „Eutelsat“.
„Iš esmės viskas vyksta per tokią platformą „Eutelsat“, platformą, kuri jau yra Prancūzijos subjektas. Ir čia Europos Sąjunga vis dar bando tokiu lėtesniu būdu, bet kalbėtis su „Eutelsat“, kad kažkaip galėtų tų kanalų nebebūti. Bet procedūra yra ilga ir čia man dar sunku prognozuoti, į ką tai pavirs“, – teigė S. Kairys.
Ministras atkreipia dėmesį, kad Rusija taip pat satelito pagalba rusiškais kanalais skleidžia propagandą ir Ukrainoje.
„Pažiūrėkime, kaip elgiasi pati Rusija. Irgi turi pavyzdžių tame pačiame Chersone ir kitose teritorijose, kur ji bombarduoja iš esmės televizijos bokštus, visą kitą infrastruktūrą reikalingą tam televizijos signalui plisti. Ir vietoje to tada satelite yra užblokuojami ukrainietiški kanalai ir Ukrainos teritorijoje vėl yra skleidžiama ta rusiška propaganda rusiškais kanalais. Tai ši problema yra didesnė nei mes įsivaizduojame“, – sakė jis.
Visgi S. Kairys atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje satelito signalu naudojasi 4 proc. gyventojų, o tai, pasak ministro, yra palyginus nedidelis skaičius.