Mėnesio trukmės integruotos komunikacijos kampaniją įgyvendina ministerijos skelbtą konkursą laimėjusi pokyčių komunikacijos agentūra „Idea prima“. Kampanijos metu vykdoma įvaizdinė reklaminė kampanija TV, radijo, socialinių tinklų kanalais, komunikacijos sklaida tradicinėje ir socialinėje žiniasklaidoje.
„Kampanijos leitmotyvas „Neeiliniai“ pasirinktas neatsitiktinai. Karo prievolei pašaukti jaunuoliai – neeilinės asmenybės. Tai žmonės, kurie ateityje papildys svarbią kariuomenės dalį – aktyvųjį rezervą, ir bus pasirengę bet kada kilus poreikiui ginti tėvynę, šeimą ir visus mus. Be to, karo tarnyba – tai ne tik pareiga tėvynei. Tai neeilinė galimybė patirti vieną didžiausių gyvenimo nuotykių, tapti išskirtine, unikalia, neeiline asmenybe – to, ko ir siekia didelė dalis jaunosios kartos atstovų“, – sako agentūros „Idea prima“ partneris ir konsultantas Marius Deksnys.
Kampanijos priemonėmis siekiama parodyti, kad tinkamiausias metas atlikti privalomąją karo tarnybą yra iškart po mokyklos baigimo. Tokiu atveju nereikia laikinai sustabdyti jau prasidėjusio studijų ar darbo etapo, be to, karo tarnyboje praleisti devyni mėnesiai leidžia įgyti vertingų patirčių, gali padėti apsispręsti dėl tolesnio gyvenimo kelio.
Kad privalomosios karo tarnybos metu įgytos patirtys yra vertingos tolesniame gyvenime, pripažįsta ne tik tarnybą baigę asmenys – taip mano ir didžioji visuomenės dalis. Krašto apsaugos ministerijos užsakyto nuomonės tyrimo duomenimis, 66 proc. gyventojų mano, kad šią tarnybą baigę jaunuoliai įgyja naudingų žinių ir įgūdžių. Priešingai manančių tėra dešimtadalis.
„Karo tarnyba padeda ne tik įgyti karybos žinių, bet ir rasti naujų bendraminčių, išmokti orientuotis kritinėse situacijose, tapti labiau disciplinuotam, sustiprėti tiek kūnu, tiek dvasia, atrasti naują pašaukimą. Tad privalomoji pradinė karo tarnyba – gyvenimo keliu padedanti žengti neeilinė patirtis, kurią jaunuoliams tikslinga pasirinkti iškart po mokyklos baigimo. Tai ir siekiame pristatyti kampanijos priemonėmis“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Edita Banienė.
Karo prievolės reforma Lietuvoje prasidės 2026 metais, kai į karo prievolininkų sąrašus bus įtraukti visi jaunuoliai, kurie einamojo šaukimo metais baigs mokyklą ir sulauks ar bus sulaukę 18 metų. Taip pat bus sudaryta daugiau galimybių atlikti karo tarnybą studentams ir kitiems asmenims. Šiais pakeitimais bus stiprinama Lietuvos kariuomenė, nuosekliai didinant privalomos pradinės karo tarnybos karių skaičių, sparčiau formuojant aktyvų kariuomenės rezervą.
Kitąmet, artėjant karo prievolės pokyčių įsigaliojimui, Krašto apsaugos ministerija planuoja tęsti panašias informacines kampanijas, kuriomis siekiama padidinti privalomosios karo tarnybos patrauklumą.