Kaip taikliai pastebėjo laidos vedėjai Kristina Ciparytė bei Alfas Ivanauskas, M. Jovaiša turi išties daugybę titulų ir profesijų, o štai pats vyras prisistato pirmiausia kaip verslininkas, taip pat kaip sveiko gyvenimo būdo propaguotojas ir – tėtis. „Mes auginame keturis vaikus ir labai tuo didžiuojamės, didžiulė gyvenimo dalis sukasi apie jų lavinimą“, – sako M. Jovaiša. Galiausiai, jis save pristato ir kaip mokytoją, nes ir pagal išsilavinimą yra istorijos mokytojas.

Nors iki rytinės laidos M. Jovaiša jau spėjo nuveikti daugybę dalykų, pats teigia, jog tokio žodžio kaip „disciplina“ sau netaiko, nes per gyvenimą jau spėjo atrasti užsiėmimų, kurie po truputį tampa rutina ir netgi hobiu. „Taigi, valios, jėgos ir savęs spaudimo – to man daug daryti jau nebereikia. Tiesiog pradedi bėgioti ir jau pradedi laukti, kada galėsi atsikėlęs pabėgioti, tuomet pradedi tuos pratimus daryti, kuriuos metai iš metų darai, kad galiausiai pasiektum kažkokį tolimą tikslą. Taigi nėra mėgstamiausias mano žodis „disciplina“, aišku, jo gyvenime reikia, stengiamės vaikus to mokyti“, – sako laidos svečias.

M. Jovaiša ne tik lavina savo vaikus, tačiau ir savo ilgamete patirtimi nori pasidalyti su kitais, todėl nuo praėjusio ketvirtadienio su jo pirmuoju straipsniu „Svajonė virsta tikslu: nuo ko pradėti, kad tai neliktų dar vienu neįgyvendintu dalyku“ jau gali susipažinti ir „Delfi Plius“ prenumeratoriai. Kiekvieną savaitę „Delfi Plius“ pasirodys po naują autoriaus straipsnį.

Kaip sako pats ciklo autorius, rugsėjį jis pradėjo visiškai naują žanrą savo gyvenime – nuotolines online paskaitas su užduotimis. „Tai dvylikos dalių ciklas, o „Delfi Plius“ skaitytojams paruošiau sutrumpintą koncentratą, kad žmogus galėtų susidaryti vaizdą, ar jam tai įdomu. Nes juk, kai kalbame apie motyvaciją, apie ilgalaikį tikslų siekimą, tai gali atrodyti, kad nieko naujo žmogui jau nebepasakysi, nebent pažadėsi kažkokią revoliuciją, tarkime, kaip virvutę per dvi savaites padaryti arba kaip per tris savaites virtuvės šefo aukštumas pasiekti. Bet aš tokių nerealių pažadų niekada nedalinu, tik taip susiklostė, kad keletą metų vis mane kviesdavo skaityti paskaitas, papasakoti apie savo nuotykius, kaip save užkurti tiems ilgalaikiams tikslams, ir pagaliau tai sudėjau į šį kursą. Jis jau antras mėnuo vyksta, sakyčiau, visai sėkmingai, nemažai žmonių man rašo, dėkoja“, – pasakoja verslininkas.

Paklaustas, kokios auksinės taisyklės pats laikosi, M. Jovaiša šypsosi: visą gyvenimą mokytis. Tai reiškia, kad, kažko jau išmokus, reikia naujo dalyko mokytis.

Jo teigimu, žmonės, kurie nuolat siekia tikslų ir turi svajonių, save taip praturtina – netgi ir be didelių investicijų. „Tai malonu ir netgi gali tapti pelninga, nes išmoksti tuos gebėjimus ir juos gali vėliau pritaikyti versle etc. Reikia tiesiog džiaugtis tuo, kad smegenys ir kūnas yra tokie lankstūs, kad visą gyvenimą gali išmokti vis naujų įgūdžių“, – teigia verslininkas.

Pats M. Jovaiša taip pat turi nusimatęs ateities tikslų. Po dešimties metų planuoja išmokti laisvai kalbėti papildomomis trimis ar keturiomis kalbomis, šiuo metu yra įpusėjęs mokytis kinų kalbos, planuose – indų, prancūzų, italų kalbos. Sporto srityje jo tikslas – išmokti stovėti ant vienos rankos, taip pat lavinti lankstumą. Dar norėtų sukurti keletą naujų verslo projektų, vienas iš jų – šiuo metu kuriama programėlė bėgikams.

„Nieko nedarau tobulai, nesu koks antžmogis, kuris penktą ryto atsikėlęs kaip užsuktas veikia. Ir tinginystė man nesvetima, ir būna dienų, kai sunku iš lovos pasikelti, kažką atidedi ir pailsi. Galbūt ir išmoksti savęs per daug neprievartaudamas po truputį vis tiek kastis pirmyn. Tarkime, yra tokie ultramaratonai, tai ten laimi ne tas, kuris greičiausias, o tas, kuris nepasiduoda. Taigi, pasiilsi ir kitą dieną tęsi. O kai pradedi kokią naują veiklą, tai minėtame kurse esu iškristalizavęs, kad reikia neužsiplėšti per smarkiai“, – sako laidos svečias.

Minėtame 8 straipsnių cikle „Svajonė tavo rankose“, skirtame „Delfi Plius“ skaitytojams, M. Jovaiša kalba apie tai, kaip drąsiai svajoti ir tas svajones įgyvendinti. Medžiaga paruošta pagal jo nuotolinį asmeninio tobulėjimo kursą „Svajonė tavo rankose“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)