Į šį sąrašą prieš M. Zuckerbergą jau yra patekę žiniasklaidos magnatas Rupertas Murdochas, pokalbių laidų vedėjai, politikos komentatoriai Seanas Hannity ir Glennas Beckas, rašo portalas „Mashable“.
MMFA grupė šį apdovanojimą kasmet skiria žmogui ar žmonėms, skelbusiems melagingą, nepagrįstą faktais ar nepatikrintą informaciją. Į socialinius tinklus ši organizacija atidžiau pradėjo žiūrėti po 2016 m. JAV prezidento rinkimų, kuriuose, manoma, jie vaidino didelį vaidmenį.
Iš pradžių kategoriškai neigęs socialiniuose tinkluose sklidusios melagingos informacijos įtaką rinkimų rezultatams, M. Zuckerbergas galiausiai pats pripažino šią problemą. „Anksčiau sakiau, kad ši mintis beprotiška, bet dabar to gailiuosi. Šis klausimas pernelyg svarbus, kad nekreiptume į jį dėmesio“, – sakė jis šiais metais išplatintame pranešime.
Nors feisbukas pastaraisiais metais skelbė apie įvairius veiksmus, skirtus šiai problemai spręsti, MMFA prezidento Angelo Carusone nuomone, to negana. „Daug kas, ką feisbukas šiemet darė, buvo labiau skirta viešiesiems ryšiams, o ne tikros pastangos sistemiškai, iš esmės išspręsti problemą. Tai, kas įvyko per rinkimus, buvo akivaizdi šios problemos iliustracija“, – komentavo jis.
„Žmonės nori ne tik laiku pateikiamo, įtraukiančio turinio, bet viliasi, kad jis bus patikimas. Tokių priemonių, kaip galimybė paspausti mygtuką, jei manai, kad naujiena nepatikima, nepakanka. Vadinamoji faktų tikrinimo programa yra lyg užuolaidų pakabinimas ant langų, kai namuose vis dar didžiulė betvarkė“, – kalbėjo A. Carusone.