Kaip trečius metus veikiantis MO muziejus įgyvendina tvarumo tikslus ir į kokius naujus užsiėmimus nuo spalio mėnesio kviečia?
Tvari asmenybė tvariame pasaulyje
Apie kokį tvarumą kalba MO muziejus? Išties tai gali skambėti neįprastai. Juk esame įpratę tvarumo tikslus prilyginti taršos mažinimo ir kitiems su ekologija bei klimatu susijusiems klausimams.
MO muziejus šūkiu „Vidinio pasaulio klimatas tiek pat svarbus“ atkreipia dėmesį į žmonių gerovę – vieną iš septyniolikos Jungtinių Tautų iškeltų tvarumo tikslų. Žinoma, rūpestis planeta ir tvaria aplinka būtinas. Vis dėlto tvari ateitis neįmanoma be sąmoningo ir harmoningo žmogaus. Muziejus yra vieta, į kurią kiekvienas ateidamas ar atvažiuodamas ne tik atlieka svarbų „išjudėjimo“ veiksmą, bet gali atsitraukti nuo kasdienės rutinos, susitikti, bendrauti, reflektuoti, įsikvėpti – visa tai stiprina gerovės jausmą ir emocinę sveikatą.
„Svarbiausiu MO tvarumo aspektu laikome tai, kur galime daryti didžiausią poveikį. Dėdami maksimalias pastangas mažinti atliekų kiekį, paisyti pernaudojimo ir žiedinės ekonomikos principų, suvokiame, kad tvarumas susijęs ne tik su planetos gerove, bet ir su žmonių bei įvairių socialinių grupių, kurių dalimi kiekvienas esame, gerove ir sveikata. Būtent čia muziejus gali prisidėti prie tvarumo tikslų paveikiausiai. Todėl kalbėdami apie tvarumą, mes pirmiausia matome žmogų – tvarią asmenybę tvariame pasaulyje“, – pristatydama MO tvarumo kryptį teigia MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.
Ji taip pat priduria, kad visa muziejaus parodine ir edukacine veikla, įvairiais projektais ir iniciatyvomis MO nuo pat atidarymo siekia prisidėti prie žmogaus gerovės puoselėjimo ir emocinės sveikatos gerinimo. Daugiau apie MO muziejaus vykdomą tvarumo politiką ir tvarios asmenybės tvariame pasaulyje puoselėjimą skaitykite čia.
Viskas prasideda nuo žmonių
Muziejaus, kaip vietos, kuri prisideda prie tvarios asmenybės augimo ir kurioje auga žmonių gerovė, idėją ir MO muziejaus tvarumo politikos viziją palaiko partneriai. Drauge su MO muziejumi siekdami, kad muziejaus tvarumo kryptis būtų kuo plačiau pastebėta, jie taip pat akcentuoja žmonių vidinio pasaulio klimato svarbą.
„Kultūrinis laisvalaikis padeda mažinti vienatvės ir atskirties jausmą. Galimybė apie tai priminti tiesiog vaikštant lauke – mums artima kryptis. Praėjusiais metais drauge su MO muziejumi pristatėme dalį parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ lauko reklamos stenduose, šįkart – prisidedame prie muziejaus siekio vizualiai atkreipti dėmesį į meno potencialą puoselėti emocinę gerovę“, – sako „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.
„Viskas prasideda nuo žmonių. Supratimas, tolerancija, ryšys. Pradėję nuo savęs, priimsime kitą, o tada būsime pajėgūs ir mąstyti apie tvarią planetos ateitį. Kultūriniai patyrimai formuoja sąmoningesnę ir emociškai palankesnę aplinką, kuri daro įtaką mums, žmonėms“, – priduria Gabrielė Burbienė, įmonės „Media bitės“, leidžiančios žurnalą „Žmonės“, vykdomoji direktorė.
Naujas užsiėmimų ciklas
Muziejai – erdvė, kurioje galima mokytis visą gyvenimą. Taigi be įvairių jau vykdomų edukacijų vaikams ir suaugusiesiems MO muziejaus atstovai puoselėdami svarbią tvarumo politikos kryptį pristato ir naują emocinei sveikatai gerinti skirtą užsiėmimų ciklą „be neriMO: 4 patyrimai”. Šiuo metu, kai nerimas ir stresas yra vis dažnesni mūsų palydovai, muziejus kviečia išmokti nurimti, atrasti ryšį su savimi ir savo emocijomis.
Psichologės, MO muziejaus edukatorės Simonos Košinskaitės kurti ir MO muziejuje vykstantys užsiėmimai padės atpažinti ir pradėti sąmoningai valdyti nerimą, stresą ir kylančią emocinę įtampą. Skirtingos meditacijos technikos, dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness), atjautos (angl. compassion) praktikos ir kiti patyrimai MO muziejuje prasidės jau nuo spalio 12 dienos.
Užsiėmimų dalyviai kviečiami nurimti tada, kai ir pačiame muziejuje ramiausia – muziejaus ne darbo laiku, antradienio vakarais. MO paroda ir laikas su savimi – tik užsiėmimų dalyviams. Daugiau apie „be neriMO: 4 patyrimai“ čia.