„Google“ metų paieškos tendencijos atspindi, kuo ypatingi buvo pastarieji 12 mėnesių, kuo mes visi gyvenome – kokie įvykiai, naujienos, aktualijos, asmenybės, filmai, serialai bei kiti dalykai žmonėms buvo išties svarbūs. „Google“ žmonėms padėjo sužinoti daugiau, likti naujienų sūkuryje, o kartais tiesiog prisiminti tai, kas svarbu“, – sako Vytautas Kubilius, „Google“ vadovas Baltijos šalyse.

Karas Ukrainoje neabejotinai buvo viena karščiausių 2022 metų temų: raktažodis „Ukraina“ įsitaisė trečioje tendencingiausių paieškų sąrašo vietoje. Žmonės ieškojo informacijos tiek apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, tiek apie Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, gaudė naujausias žinias iš Ukrainos naujienų agentūros UNIAN, buvo sukrėsti biržiečio režisieriaus Manto Kvedaravičiaus žūtimi Mariupolyje, o filmų ir serialų sąraše atsidūrė „Tautos tarnas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko V. Zelenskis.

Taip pat šiais metais nemažai dėmesio teko besitraukiančiai pandemijai. Lietuvos gyventojai, ypač pirmoje metų pusėje, domėjosi galimybių pasu, karštąja linija 1808, COVID-19 vakcinomis, ieškojo informacijos, kaip užsiregistruoti PGR testui. Dar viena svarbi aktualija buvo nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas: žmonės „Google“ klausė, kaip tai padaryti, ieškojo ir pačių tiekėjų – „Elektrum“, „Enefit“.

Įvykių ir renginių sąraše pirmauja Europos krepšinio čempionatas, Eurovizija ir Pasaulio futbolo čempionatas, tačiau jo gale galima rasti ir staigmeną – kaip niekada daug dėmesio sulaukusią Vilniaus eglę. Tiesa, nepaisant diskusijų audros, ją vis tiek aplenkė tradicinės šventės – Velykos, Užgavėnės, Joninės.

Filmų ir serialų mėgėjai iš Lietuvos „Google“ ieškojo informacijos ne tik apie tarptautinius hitus, tokius kaip „Keisti dalykai“ (orig. „Stranger Things“) ar „Tinderio aferistas“ („The Tinder Swindler“), bet ir lietuvišką turinį – realybės šou „(Ne)Viskas įskaičiuota“, serialą „Rimti reikalai 4“, humoro šou „Kas juoksis paskutinis?“.

2022 metais neapsieita ir be liūdnų naujienų. Internautai gedėjo mirus Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II, „YouTube“ žvaigždei slapyvardžiu Technoblade, taip pat žinomiems lietuviams, tokiems kaip Viktoras Malinauskas, Gintaras Reklaitis, Regimantas Adomaitis, Irena Marozienė.

Žemiau kviečiame susipažinti su tendencingiausiomis 2022 m. Lietuvos gyventojų paieškomis „Google“.

Metų TOP:

„EuroBasket 2022“
Galimybių pasas
Ukraina
„World Cup 2022“
1808
Vakcinos nuo COVID-19
CNN
„Forum cinemas“
„Elektrum“
„BBC News“

Žmonės:

Vladimiras Putinas
Monika Liu
Mika
Dua Lipa
Amber Heard
Simonas Levievas
Volodymyras Zelenskis
Andrew Tate'as
Benas Aleksandravičius
Luka Dončičius

Filmai ir serialai:

„Stranger Things“
„(Ne)Viskas įskaičiuota“
„The Tinder Swindler“
„Monster: The Jeffrey Dahmer Story“
„Don't Look Up“
„Rimti reikalai 4“
„Euphoria“
„Tautos tarnas“
„Purple Hearts“
„Kas juoksis paskutinis?“

Prekių ženklai:

CNN
„Forum cinemas“
„Elektrum“
„BBC News“
„Enefit“
UNIAN
NEXTA
„Zalando“
„Flightradar24“
„Apollo Kinas“

Anapilin išėję žmonės:

Karalienė Elžbieta II
Technoblade
Viktoras Malinauskas
Mantas Kvedaravičius
Gintaras Reklaitis
Regimantas Adomaitis
Betty White
Irena Marozienė
Jurijus Šatunovas
Vladimiras Žirinovskis

Užklausos su žodžiu „kaip“:

Kaip gauti galimybių pasą?
Kaip pasirinkti elektros tiekėją?
Kaip atsisakyti pensijos kaupimo?
Kaip užsiregistruoti PGR testui?
Kaip įdiegti programą „Google Chats“?
Kaip deklaruoti pajamas?
Kaip pakelti spaudimą?
Kaip užsidirbti pinigų?
Kaip raugti kopūstus?
Kaip ištraukti erkę?

2022 m. įvykiai:

„EuroBasket“ (Europos krepšinio čempionatas)
Eurovizija
„World Cup“ (Pasaulio futbolo čempionatas)
Dakaro ralis
Velykos
Užgavėnės
Jūros šventė
Joninės
Vilniaus eglė
Boso diena