Nors platforma vis dar nedrąsiai testuojama kaip papildomas marketingo kanalas, palyginti su kitais socialiniais tinklais ji išsiskiria tuo, kad čia susirenka labai aktyvi ir įsitraukianti auditorija.

„Platformos unikalumas toks, kad pramogai kuriamas turinys gali labai stipriai prisidėti prie prekių ženklų žinomumo didinimo, pardavimų skatinimo ir vartotojų lojalumo auginimo“, – įsitikinusi G. Linkevičiūtė.

Anot jos, tobulėjant platformai ir jos algoritmui galima pastebėti, kaip kinta ir auditorijos įpročiai. Tendencijos rodo, kad didžioji „TikTok“ platformos auditorijos dalis išlieka Z karta – 11–26 metų žmonės.

„Įdomu tai, kad platforma šiai kartai jau ne tik pramogos šaltinis, bet ir galinga paieškos sistema. Čia ieškoma visko nuo maisto receptų, patarimų kelionėms iki specifinių temų ar net tam tikrų žinių. Ką tai duoda rinkodaristams? Labai gerus raktažodžius, kurie gali būti smarkiai išnaudojami tiek organinio, tiek mokamo turinio kontekste. Pradėjus sakinius nuo how to, where to, when galima nuvesti iki to, ko ieško jūsų tikslinė auditorija“, – kalbėjo G. Linkevičiūtė.

Todėl svarbu išsigryninti, kuo prekės ženklo produktai ar paslaugos gali būti aktualūs „TikTok“ vartotojams, o tuomet juos edukuoti, ko nors išmokyti ar galbūt net patenkinti kokį nors konkretų poreikį.

Sprendimus priima čia ir dabar

Z karta „TikToK“ naudoja kaip pagrindinę socialinės medijos platformą ir kasdien joje praleidžia vidutiniškai apie 95 minutes: „Vartodami turinį „TikTok“ jie ne tik pramogauja, bet ir mokosi naujų įgūdžių, ieško patarimų ir įkvėpimo. O svarbiausia, tampa tam tikros bendruomenės dalimi.“

G. Linkevičiūtė akcentavo ir kitą platformos vartotojų išskirtinumą – greitį priimti sprendimus:„Pavyzdžiui, nuvykus į užsienio šalį vietos pavalgyti ieškodama atsidarius „TikTok“: breakfast in Rome, best restaurantes in London ir pan. Renkamasi tokiu principu, nes pasitikima kitų žmonių rekomendacijomis.“

Čia ieškoma visko nuo maisto receptų, patarimų kelionėms iki specifinių temų ar net tam tikrų žinių. Ką tai duoda rinkodaristams? Labai gerus raktažodžius.
G. Linkevičiūtė

Analogiška schema taikoma visose gyvenimo srityse nuo filmų rekomendacijų, makiažo produktų iki bet kokių kitų prekių ar paslaugų. „Lengvai prieinami rezultatai auditorijai leidžia sprendimus priimti žaibiškai: vaizdo įrašai itin trumpi ir dinamiški – Z kartą jie pasiekia per 6–8 sekundes. Todėl ir atsisakoma „Google“ paieškos, kur tenka apdoroti didelius informacijos kiekius, skaityti straipsnius ir pan.“ – įžvalgomis dalijosi G. Linkevičiūtė.

Be to, „TikTok“ algoritmas tobulai suasmenina kiekvieno vartotojo poreikius: jis žino, ką vartotojas nori matyti, analizuoja, ko jis ieškojo, todėl pažįsta jo vartojimo ir elgesio modelius.

„Kol žmogus skrolins turinį, jam ir toliau bus primenama apie tas pačias sritis, produktus, kuriais domėjosi anksčiau. Todėl, jei jūsų prekės ženklo auditorija praleidžia laiko „TikTok“, tai yra puiki proga įtraukti save į jos turinį ir atrakinti platformą kaip papildomą marketingo kanalą.“

 Tiktok

Auditorija bręsta

Siekiant platformą išnaudoti prekės ženklo tikslams, svarbu atsiminti, kad reklama joje turi sąveikauti su auditorija ir kalbėti jos kalba: „Jau netgi yra terminas „Tiktok“ language, kas reiškia dialogą, o ne vienpusę komunikaciją tarp reklamos vieneto ir auditorijos.“

Kadangi Z karta vis dar aktyviausia „TikTok“ platformoje, dalis prekių ženklų išsigąsta, kad ji reklamai nebus tinkama. „Tačiau realybė tokia, kad transformuojantis auditorijai transformuojasi ir jos amžiaus vidurkis. Daugiau nei 50 proc. „TikTok“ vartotojų yra virš 30 metų. Ši auditorijos transformacija prekių ženklams suteikia dar daugiau galimybių“, – pabrėžė G. Linkevičiūtė.

Jos pastebėjimu, „TikTok“ vartotojai išsiskiria savo kūrybine drąsa, smalsumu ir vaizduote.

„Todėl norint sukurti ryšį su auditorija prekių ženklai turi ne adaptuoti, bet kurti būtent šiai platformai skirtą turinį. Reikia kurti su intencija ir mąstyti, ar tai auditorijai patiks, ar ji jūsų turiniu pasidalins. Kokią emociją jis sukels: privers susimąstyti, nusišypsoti? Ką žmogus išsineš?“, – samprotavo G. Linkevičiūtė.

Atrasti nišą per naujas pažintis

G. Linkevičiūtės manymu, visai nebūtina vaikytis trendų. Nėra reikalo išlaikyti ir to paties prekės ženklo tono ar komunikacinės žinutės: „Svarbiausia, kad turinys būtų tikslingas, visada naujas ir vedamas kūrybinės drąsos, kuri peraugtų į kūrybinę strategiją.“

Kad pastangos duotų trokštamą efektą, prekių ženklai į platformą turi įsitraukti kaip vartotojai: „Tai reiškia, kad naudodamiesi programėle žaiskite su įrankiais, išbandykite funkcionalumus, žiūrėkite mokomuosius vaizdo įrašus apie tai, kaip kūrėjai įgyvendina savo idėjas. Svarbu galvoti kaip rinkodaristams, bet naudotis visais įmanomais tips and tricks. Reklama turi būti orientuota į vartotoją ir atrodyti kaip jo kuriamas turinys.“

Daugiau nei 50 proc. „TikTok“ vartotojų yra virš 30 metų. Ši auditorijos transformacija prekių ženklams suteikia dar daugiau galimybių.
G. Linkevičiūtė

G. Linkevičiūtė įsitikinimu, kuriant reklamą svarbi kūrybinė aistra ir susikoncentravimas į nišos atradimą: „Klausykite bendruomenės, išnaudokite komentarus. Čia veikia daugybė įvairių subkultūrų: pažinkite jų kuo daugiau ir išsiaiškinsite, kur galite prisijungti ar net pradėti pokalbį. Naudodami tam tikrus pasakojimo elementus parodykite, kodėl gali reikėti būtent jūsų produktų ar paslaugų.“

G. Linkevičiūtė įspėjo, kad optimalus laikas sudominti vartotoją yra sumažėjęs perpus – iki vos daugiau nei 1,5 sekundės: „Tik tiek trunka priimti sprendimą sustoti ar skrolinti toliau. Greitis, dinamika, muzika, užkadrinis balsas, tekstas žiūrintiems be garso ir labai stiprus hookas padidins šansą auditoriją sustabdyti tame milžiniškame sraute.“