„Kad žmonėms reikia spartaus interneto, nėra jokia naujiena – tą gali parodyti bet kurios vartotojų apklausos. Tačiau hipotezę – kad nuo interneto greičio priklauso žmonių emocijos, specialiai suburta „Tele2“ komanda užsimojo patikrinti tiesiog pažvelgus į žmogaus veidą“, – sakė Gediminas Jankauskas, „Tele2“ duomenų mokslininkas ir projektų vadovas.
Nors veido nuskaitymo technologija naudojama seniai, toks jos pritaikymas technologijose yra pirmas Lietuvoje.
Tyrimo metodiką ir algoritmus sukūrė inžinerinės informatikos mokslų daktarė Eglė Radvilė.
Eksperimento dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti 10-ies minučių vaizdo pokalbyje. Kameros fiksavo skirtingo greičio internetu besinaudojančiųjų veidus, o dirbtinis intelektas analizavo jų emocijas pagal veido raumenų susitraukimus, lūpų judesius, žvilgsnį ir kitus parametrus.
Pagal tai buvo galima atpažinti ir įvertinti net 5-ių skirtingų emocijų lygius: neutralumą, pozityvumą, liūdesį, nuostabą ir pyktį.
Eksperimento rezultatas – žmonės, kurie naudojosi „Tele2 Laisvu internetu“, laimės pojūčio patyrė daugiau, nei besinaudojantys lėtesniu internetu.
Tai, kad klientai yra patenkinti „Tele2 Laisvu internetu“, patvirtina ir balandžio mėnesį tele2.lt svetainėje atliktos elektroninės apklausos rezultatai.
El. apklausos klausimo „Kaip vertinate „Tele2“ interneto ryšį?“ aukščiausi teigiami įvertinimai sudarė 576 iš 698 atsakymų. Vidutiniškai tai – 4,28 iš 5 „Tele2“ klientų.
Dirbtinio intelekto įrankis jausmus matuoja realiu laiku, todėl duomenys nėra kaupiami, o asmeninė dalyvio informacija neišsaugoma.
Liepos antroje pusėje operatorius kvies norinčius išbandyti įrankį ir pasimatuoti savo emocijas naudojantis internetu.