Diskgolfo žaidimą 1976 metais įkūrė Edas Hedrikas. Žaidimo tikslas – iš starto vietos padarius kuo mažiau metimų įmesti diską į specialų žaidimo krepšį. Šį žaidimą gali žaisti bet kokio amžiaus grupė, o ir norint juo užsiimti, didelių investicijų neprireiktų, užtektų su savimi turėti 1–3 diskus.
Diskgolfo parkas dažniausiai įrengiamas natūraliame gamtos reljefe, čia gali būti medžių ir vandens telkinių, kurie sukuria natūralias kliūtis. Pateiktoje iniciatyvoje siūloma įrengti 18 krepšių su stovais, starto aikšteles su dirbtinės žolės sluoksniu ir žemėlapius. Toks parkas atitiktų tarptautinės asociacijos (PDGA) reikalavimus.
Pirmasis diskgolfo parkas Lietuvoje įkurtas 2002 metais, vėliau paplito ir po kitus miestus. Jeigu diskgolfo parkas būtų įrengtas Alytuje, tuomet būtų galima organizuoti turnyrus ar lygas, kuriuose varžytųsi žaidimo entuziastai iš visos Lietuvos ir taip lavintų savo įgūdžius.
Iki birželio 15 dienos visi alytiškiai nuo 16 metų gali balsuoti už šią ir kitas iniciatyvas. Daugiausia alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis, rašoma savivaldybės tinklalapyje.
Siūlomi projektai
Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:
Alytaus diskgolfas (18 krepšių diskgolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose).
Meilės plytelė (simbolinės plytelės, skirtos pagerbti ir paminėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).
„Su gaivia bangele...“ (pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje / Baltosios rožės tilte.)
„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).
„Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).
Didelės apimties (iki 150 tūkst. eurų vertės) projektai:
Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke ant šlaito, šalia riedučių parko).
„Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai Alytaus įkūrimo legendos veikėjai Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).
A. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus).
Balsuoti galima čia.
Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.