Alytiškių iniciatyvos veikia jau antruosius metus ir tai yra pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, kuomet miesto gyventojai patys gali nuspręsti, kokioms iniciatyvoms skirti Alytaus miesto savivaldybės lėšas.
„Džiaugiamės, kad alytiškiai yra iniciatyvūs, kūrybiški, aktyviai siūlo idėjas, rūpinasi visų mūsų miesto gerove bei dalyvauja sprendimų priėmime. Miesto vartai – vizitinė kortelė, įvaizdžio dalis, todėl akivaizdu, kad miesto vartų įrengimo projektas visiems labai svarbus. Jaunimo parko plėtros planų taip pat yra, ir alytiškių pasirinkimas tik patvirtina, kad einame teisinga linkme. Taip pat džiugu, kad galėsime įgyvendinti net keturias iniciatyvas“,– teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
Šiemet buvo pasiūlyta 14 projektų, iš jų 10 atitiko reikalavimus (infrastruktūriniai projektai, ne privačioje teritorijoje, nereikalaujantys vėliau papildomų investicijų) ir keliavo į balsavimą. Iš pateiktų 10 projektų – 5 varžėsi mažos ir 5 didelės apimties kategorijose. Už juos balsavo 1 319 alytiškių, tačiau teisingai užpildytų biuletenių buvo 1 006. Galutinius balsavimo rezultatus šiandien patvirtino susirinkusi komisija.
Už „Alytus-Myliu“ miesto vartus balsavo 501 alytiškis. Unikalūs, šviečiantys miesto vartai bus įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Vartų idėja buvo pateikta jau pirmajame alytiškių iniciatyvų projekte, tačiau jai laimėti pritrūko vieno balso. Todėl iniciatyvos autorius Artūras Lavrėnovas suprato, kad miestiečiams ši iniciatyva yra svarbi ir nusprendė pasitarti su „Alytus-Myliu“ ženklo autoriais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų konceptą. „Alytus-Myliu“ ženklo autoriai, bendradarbiaudami su UAB „Kubinis metras“ architektu Mariumi Bliuju, sukūrė naują miesto vartų vizualizaciją. Idėjos esmė – dzūkų „Roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius.
Yra net trys kitos kategorijos nugalėtojai. Pirmąją vietą laimėtojo Grilio zonos Jaunimo parke projektas, jis surinko 480 gyventojų balsų. Iniciatyvos autorius Valerijus Vencius pastebėjo alytiškių norą iškylauti mieste, todėl jis siūlė įrengti dvi grilio zonas su viešajai erdvei tinkamomis, kokybiškomis kepsninėmis, iškyloms tinkamais bei viešoms erdvėms pritaikytais lauko baldais ir stogine kepsninių kurui palikti. Iniciatyva siekiama, kad Jaunimo parkas taptų dar patrauklesnė vieta platesniam lankytojų ratui, būtų skatinamas kultūringas ir jaukus iškylavimas.
Antrąją vietą laimėjo Bronzinės voverės su riešutu skulptūra, ji surinko 315 alytiškių balsų. Jos pasiūlymo autorius taip pat Valerijus Vencius. Jis teigia, kad Alytaus parkai – voveryčių rojus, todėl norima, kad šis gyvūnėlis taptų vienu iš miesto simbolių. Pagal iniciatyvą bus įrengiamos 30–50 cm aukščio bronzinės voverių skulptūros Senamiesčio skvere arba Miesto sode.
Trečioji vieta su 291 balsu atiteko Aktyvaus laisvalaikio šeimai iniciatyvai. Pagal iniciatyvos autorių Romą Gaulią, Miklusėnų g. tarp 25–27 ir 33 namų norima įrengti 4–5 sporto treniruoklius ir suoliukus suaugusiems šalia esančio vaikų žaidimo aikštelės komplekso.
Pirmaisiais metais balsuojant už iniciatyvas laimėjo du projektai, šiemet jų skaičius padvigubėjo, todėl džiaugiamės, kad alytiškiai yra aktyvūs ir siūlo įvairius projektus bei patys sprendžia, kas yra reikalinga mūsų miestui.
Laimėjusios iniciatyvos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.