Ėjo grybauti
„Labai mėgstu grybauti, tad ir šį kartą ėjau į mišką grybų pasižvalgyti. Ir radau. Radau ne tik grybų, bet ir žydinčių žibučių. Gėlytės radau miško viduryje, kur mažai lapų. Pati sunkiai galėjau patikėti, bet įdėmiau pasižiūrėjusi įsitikinau, jog ten tikrai žibutės. Ir kaip jos galėjo pražysti vėlyvą rudenį, niekaip nesuprantu. Matyt, kad keičiasi mūsų klimatas, kitaip paaiškinti aš to negaliu“, – pasikvietusi „Rinkos aikštės“ korespondentus pasakojo Babėnų gyventoja Liongina Pociuvienė.
Parsinešė namo
L. Pociuvienė pagalvojo, kad ja niekas nepatikės, todėl įspūdingą gėlytę ji parsinešė namo. Dabar savo radinį ji rodo visoms draugėms bei norėtų, kad jį pamatytų visi kėdainiečiai.
„Gal ir daugiau miške žibučių yra, kas ten žino. Dar bandysiu eiti į mišką, dar nešalta, gal dar rasiu. Tikrai labai mielas radinys, kuris paglostė širdį. Manau, kad ne kiekvienam pavyksta vėlyvą rudenį rasti tokį nuostabų gėlytės žiedą“, – šypsojosi L. Pociuvienė.
Gamtininkų žodis
Gamtininkai sako, kad toks vėlyvas žibuoklių žydėjimas jų nestebina, mat tai tikrai nėra vienintelis atvejis. Šiųmetis žibuoklių pavienis žydėjimas nėra masinis reiškinys. Tiesiog ilgas šiltas periodas užsitęsė per ilgai ir jis nebuvo pertrauktas nors trumpalaikiu atšalimu, kuris galėjo sulėtinti augalų vegetaciją. Augalai per vasarą sukaupė energiją ir nesilaiko sezoniškumo, nes sąlygos panašios kaip kovo mėnesį.