Idėja įamžinti senbernarę Bitę kilo jos buvusiam šeimininkui Algimantui Bakui. Tokia iniciatyva didelio palaikymo sulaukė ir tarp kauniečių. Šį šunį žinojo tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai – senbernarė dažnai būdavo matoma miesto gatvėse ir šiltai bendraudavo su praeiviais. Ypač daug žvilgsnių Bitė sulaukdavo, kuomet nasruose nešdavosi pirkinių krepšelį – šeimininkas ją vieną išleisdavo į miestą parnešti reikiamų produktų, nes senbernarė puikiai orientuodavosi Kauno gatvėse. Bitė buvo žinoma ne tik savo pasivaikščiojimais, bet ir kilniais darbais.

„Gerų darbų sąraše – ir išgelbėtas skęstantis vaikas, ir viščiukai iš po judančio automobilio“, – pasakojo A. Bakas.

Pasak jo, kalbos apie neeilinius Bitės sugebėjimus buvo pasklidusios ir už Lietuvos ribų – senbernarės įsigijimu domėjosi tiek Rusijos, tiek ir Lenkijos cirko trupės, kitų šalių kinologai, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Įsikūrė netoli namų

Realaus senbernarės dydžio skulptūra įsikūrė Žaliakalnyje – ten, kur Bitę buvo galima pamatyti dažniausiai. Šiame rajone ji kartu su šeimininku ir gyveno. Menininkas Lukas Šiupšinskas skulptūrą sukūrė realistine maniera su menine stilizacija.

„Tikimės, kad šis objektas bus puiki vieta vaikams atsisėsti ir nusifotografuoti, kauniečiams prisiminti ryškų Kauno personažą. O miesto svečiams tai bus šmaikštus skulptūrinis akcentas mieste“, – teigė projekto iniciatorius A. Bakas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)