Gamykla bandomuoju režimu veikia nuo gruodžio pradžios, bet šiuo metu, jau gavus galutinius statybos darbų užbaigimo patvirtinimus, ji pradeda darbus įprastu režimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Linde Gas“ gamyklos Lietuvoje vadovas Darius Kočanas sakė, kad atlikti bandymai parodė, jog įranga visiškai atitinka tiek kiekybinius, tiek kokybinius techninius parametrus, o per parą galimą pagaminti iki 100 tonų azoto ir deguonies.
„Padidėję gamybos pajėgumai leis patenkinti augančią vartotojų paklausą. Augimas buvo kiek sulėtėjęs dėl pandemijos, bet tikimės, kad artimiausiu metu dujų produktų paklausa ir toliau augs. Naujoji gamykla padės išplėsti ir sustiprinti turimas pramoninių dujų rinkos lyderio pozicijas regione bei leis kurti naujus dujų pritaikymo projektus“, – sakė „Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovas Dalius Klyvis.
Gamykla Baltijos šalių regiono rinkai tieks pramoninius ir skystus deguonies bei azoto produktus. Tai yra labiausiai paplitusios pramoninės dujos. Jos naudojamos maisto pramonėje, metalo apdirbime, chemijos pramonėje, stiklo ir popieriaus gamyboje, vandens valyme, žuvivaisoje ir kitose sferose.
Didžiausias dėmesys – aplinkai ir tvarumui
Naujoji oro skaidymo gamykla buvo kuriama taip, kad ji turėtų minimalų poveikį aplinkai ir ekonomiškai naudotų išteklius. Ji pasižymi ypač efektyviu energijos suvartojimu ir galimybe prireikus keisti gamybos apkrovas. Gamykla bus eksploatuojama naudojant žaliąją elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Arčiau klientų esanti oro skaidymo gamykla palengvins transportavimą ir sutrumpins pristatymo laiką. Didesnis energijos vartojimo efektyvumas ir mažesnis teršalų išmetimo į aplinką kiekis taip pat prisidės prie tvarios aplinkos kūrimo.
Iš viso į deguonies ir azoto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje, kaip ir buvo planuota, investuota apie 20 mln. eurų.