Daug metų Balio Buračo gimnazijos bendruomenę džiuginęs sodas per kelis dešimtmečius paseno, obelys išopėjo, todėl buvo nuspręsta jas iškirsti ir šioje vietoje įkurti parką.
Pirmuoju žingsniu kuriant parką buvo 2018 m. balandį vykęs medžio drožėjų pleneras, kurį inicijavo Karmėlavos girininkas ir Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Mačiulis, kiti aktyvūs bendruomenės nariai.
Erdvę priešais gimnaziją dabar puošia šeši suoliukai, skirti istorinėms asmenybėms ir simboliams: Barborai Radvilaitei ir Žygimantui Augustui, Karmėlavoje dirbusiam etnografui Baliui Buračui, miestelio herbui, popiežiui Jonui Pauliui II, vizito Lietuvoje metu aplankiusiam ir Karmėlavą, pro čia ėjusiam Peterburgo – Varšuvos traktui, krepšiniui – antrajai Lietuvos religijai. Suolelių sukūrimą finansiškai rėmė vietos verslininkai: įmonės „Starna“, „Tigrasa“, „Ekotvarka“, „Jūratės B&B namai“, taip pat Kauno rajono savivaldybė ir Ramučių kultūros centras.
Vėliau buvo parengtas projektas, pagal kurį vyko parko kūrimo darbai: išlygintas sklypas, takai iškloti trinkelėmis, įrengtas amfiteatras, vaikų žaidimų aikštelė. Liko įrengti apšvietimą ir apželdinti erdves.
Pokyčiai vyksta ir kitose Karmėlavos vietose. Kauno r. Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Tautvydas Tamošiūnas pasakojo, kad šiemet bus baigti Piliakalnio (700 m) ir Kęstučio (350 m) gatvių rekonstrukcijos darbai. Pasak vedėjo, šiose gatvėse palyginti intensyvus eismas: gyventojai jomis važiuoja į bažnyčią, kapines. Abiejose gatvių pusėse baigiami įrengti šaligatviai, lietaus nuotekų sistema, naujas apšvietimas.