Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP) prieinamais duomenimis, Kauno miesto kalėdinės eglutės, kalėdinės mugės namelių ir Rotušės aikštės papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugų pirkimo sutartis su J. Šmidtienės atstovaujama VšĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“ sudaryta rugsėjo 8 d.
Pagal pateikiamus dokumentus, papuošti žaliaskarę, kalėdinius namelius ir Rotušės aikštę gildija turi iki lapkričio 24 d., prižiūrėti erdvę iki sausio 9 d. ir atlikti išmontavimo darbus per 7 kalendorines dienas. Minėtas terminas šalių susitarimu gali būti pratęstas arba sutrumpintas, o maksimali pirkimui skirta suma – beveik 159 tūkst. eurų su PVM.
Pagal techninę specifikaciją, eglutė statoma aikštės centre arba netoli jos, turi būti lengvai prieinama ir apšviesta šviesos diodų lemputėmis, Rotušės aikštėje taip pat puošiama ne mažiau kaip 16 kalėdinių namelių. Šie bus skirti prekybai, vaikų edukacijoms, tradiciškai atsidarys ir Kalėdų Senelio rezidencija.
Eglutė virs rojaus buveine
„Kadangi visi labai išvargę nuo tų karantinų, norisi vilties ir, kaip sakau, tikėjimo šviesiu rytojumi. Šių metų mūsų eglutė vadinsis „Stebuklingas Kalėdų sodas“. Kalėdinį medį paversime tarsi į rojaus buveinę, kurioje šilta, komfortiška, jauku. Žiemos neliks, bus visiška vasara, – gyvai juokėsi „Kas vyksta Kaune“ kalbinta J. Šmidtienė. – Pati eglė bus gyva, be proto žalia, pati žaliausia, kokia gali būti. Tropinė rojaus žaluma Kauno Kalėdų miestelio kompozicijoje dominuos.“
Kažkokių ypatingų medžiagų šiemet nebus, menininkės komanda dirbs su įprastai dekoracijoms naudojamu metalu, lemputėmis, specialiais organiniais stiklais.
„Medžiagos bus naudojamos ir gamyklinės, ir reklaminės, jokio išskirtinio perdirbamumo aspekto šįkart nebus, tiesiog pasitelksime rinkoje prieinamą pasiūlą ir išgausime rezultatą. Bus daug lazerinio pjaustymo, techninių šviesos sprendimų“, – pasakojo menininkė.
Dabar, pažymėjo ji, gaminami dekoracijų šablonai, vežamos medžiagos, jau užsakytos lemputės, prožektoriai. Tik, J. Šmidtienės žodžiais, viskas dar nesuvažiavę į krūvą, mėginiai, bandiniai yra tai vienur, tai kitur, o eglutės kūrėjai tenka daug lakstyti ant ratų. Prie aibės reikalų įsibėgėjant rudeniui moteris jau pratusi, tuo metu kauniečiai Rotušės aikštėje gali tikėtis šilumos metamorfozės iš sustingusio vikšro į be proto gražų drugelį ir viltis pažadėtojo rojaus.
Norėtų įgyvendinti ir kitą idėją
„Eglutės konkurse aš pasiūliau dvi idėjas, kurios buvo labai skirtingos. Iš tų dviejų savivaldybė rinkosi vieną. Nuostatose buvo parašyta, kad sutartį įmanoma pratęsti antriems metams su kita idėja. Aš labai norėčiau ją įgyvendinti, nes, ko gero, troškau jau šiemet įgyvendinti, bet komisijai, savivaldybei šilumos norėjosi daugiau, tad toks ir sprendimas“, – šyptelėjo J. Šmidtienė.
Anot jos, pasirinktas tas variantas, kurio menininkė galbūt mažiau tikėjosi. Bet tai, patikino J. Šmidtienė, irgi yra geras sprendimas, nes ir rojaus eglutė anaiptol ne koks pavainikis, o apgalvotas bei kruopščiai ruošiamas kūrinys.
„Ta kita eglė man būtų metusi didesnį iššūkį, nes ten reikėtų atsakyti į klausimą „iš ko?“ Labai tikiuosi, kad dar gausime galimybę kitą eglutę sukurti, nes tikrai norėtųsi nustebinti“, – į kitus metus žvilgtelėjo pašnekovė.
Sutartis gali būti pratęsta
Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė naujienų portalui nurodė, kad viešojo pirkimo konkurse dėl kalėdinės eglutės ir Rotušės aikštės papuošimo šiemet sulaukta dviejų dalyvių pasiūlymų. Įvertinus jų atitikimą konkurso sąlygoms, sutartis pasirašyta su J. Šmidtienės atstovaujama „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“.
„Viena iš įvykusio konkurso sąlygų – pateikti du galimus Kalėdų eglutės bei Rotušės aikštės papuošimų variantus, taip suteikiant galimybę pasirinkti. Kitais metais galėtų būti įgyvendinta antroji pasiūlyta puošybos idėja. Čia svarbus ir ekonomiškumo principas: tikimės, kad, renkantis tą patį paslaugos teikėją, pavyktų panaudoti dalį praėjusių metų dekoracijų“, – sprendimą iškart ruoštis 2022-iesiems argumentavo A. Augonė, pridėjusi, kad apie tolimesnį bendradarbiavimą vis dėlto bus žinoma tik įgyvendinus šiųmetį projektą.
Kultūros skyriaus vedėja pabrėžė, jog CVPP skelbiama 320 tūkst. eurų su PVM suma numatyta dvejiems metams, o vienerių metų papuošimams skiriama suma pagal pirkimų sąlygas gali siekti iki 160 tūkst. eurų. Tuo metu gildijos pasiūlyme įvardyti kiek daugiau nei 281 tūkst. eurų, A. Augonės aiškinimu, yra abiejų eglučių dvejų metų vidurkis. Šis apskaičiuotas įvertinus puošybos elementų ir idėjų įgyvendinimo variacijas – pamečiui realizuojant atskirus puošybos projektus arba dalį kalėdinių papuošimų panaudojant kitais metais.
„Svarbu pabrėžti, kad tai (160 tūkst. eurų – „Kas vyksta Kaune“) yra maksimali galima darbų vertės riba, tačiau realiai ji turėtų būti ženkliai mažesnė. Sutartis sudaryta vieneriems metams su galimybe ją kitąmet pratęsti. <…> Jei ta pati idėja ar dalis jos elementų būtų naudojama antraisiais metais, idėjos įgyvendinimo kaštai atitinkamai sumažėtų“, – sakė A. Augonė.