Apie sklypo ir pastatų savininkų planus portalas „Kas vyksta Kaune“ rašė ne kartą. Štai dar 2021 m. Astronomijos g. 6 esantis sklypas ir pastatas priklausė įmonei UAB „Saulės projektas“.
Tiek sklypą, tiek jame esantį pastatą įmonė valdo nuo 2018 m. vasario 6 d, įsigijusi viešojo aukciono būdu.
Visai neseniai portalo redakciją pasiekė skaitytojo laiškas. Skaitytojas dalinosi nuotrauka, kurioje aiškiai matomi ant „Veneros“ pastato stogo užlipę jaunuoliai.
„Ir taip beveik kasdien. Įdomu kiek laiko iki nelaimės?“, – klausė kaunietis.
Portalui susisiekus su Kauno apskrities VPK komunikacijos poskyrio atstovais, šie nurodė, jog gauna įvairius skaitytojų pranešimus apie apleistoje teritorijoje besišlaistančius asmenis.
„Šiais metais iki spalio 19 d. Kaune, Astronomijos g., buvo gauta 11 įvairių pranešimų.
Apie tai, kad asmenys vaikšto apleistame pastate buvo gauti 3 pranešimai – balandžio, gegužės ir liepos mėnesiais. Rugpjūtį gautas pranešimas apie tai, kad galimai piešiama ant apleisto pastato.
Nuvykus asmenys nebuvo rasti“, – nurodė policijos atstovai.
Planai – finišo tiesiojoje
Šiai dienai sklypas ir pastatas priklauso tam pačiam savininkui – UAB „Saulės projektas“.
Ši įmonė bent keletą metų bando pralaužti ledus ir iš dalies griaunant senąjį pastatą, pastatyti gyvenamąjį pastatą su komercinės paskirties patalpomis.
Kaip jau anksčiau rašė portalas „Kas vyksta Kaune“, statytojai susidūrė su gana dažna problema. Įsigyto sklypo paskirtis – daugiaaukščių ir aukštybinių gyvenamųjų pastų statyba, o 1985 m. iškilę „Šilelio“ rūmai – kultūros paskirties.
Dėl to naujiesiems pastato savininkams bendrovei „Saulės projektas“ ir kilo sunkiai išsprendžiamas biurokratinis kazusas, nuvedęs iki teismų.
Dar 2021 m. „Saulės projekto“ direktorius Linas Šukys portalui atsiųstame komentare nurodė, kad Kauno apylinkės teismas panaikino NŽT Kauno miesto žemėtvarkos skyriaus sprendimą ir įpareigojo sudaryti su pastato savininku valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį, tačiau NŽT šį sprendimą apskundė Kauno apygardos teismui.
Panašu, jog įmonei galiausiai pavyko išsikovoti savo, mat žemės sklypo paskirtis buvo pakeista – registrų centro duomenimis, 2022 m. gegužės 11 d. buvo sudaryta nuomos sutartis, nustatyta žemės sklypo paskirtis – daugiaaukščių ir aukštybinių gyvenamųjų namų statybos.
Išdygs du daugiabučiai
Kaip pavyko išsiaiškinti naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“, planuojamo statinio projektiniam planui buvo pritarta dar pernai, liepos 6 dieną.
Projektiniame pasiūlyme (kuriam buvo pritarta) nurodoma, jog bus statomi du daugiabučiai (po 59 ir 29 butus).
Detaliajame plane buvo atliktos tam tikros korekcijos – pakoreguota vaikų žaidimų aikštelės vieta, patikslintas automobilių stovėjimo aikštelės vietų kiekį ir vieta sklype, tačiau nebuvo pakeistas užstatymo tankio intensyvumas ar leistinas statinių aukštis.
Sklype iš viso bus įrengiamos 125 stovėjimo vietos. 117 vietų bus įrengiama požeminėje aikštelėje, 8 antžeminėje. Iš viso 9 vietos bus skirtos žmonių su negalia poreikiams.
Antžeminėje dalyje planuojami minėti butai, bei administracinės patalpos. Iš 88 butų, 17 bus projektuojami su terasomis.
Laiko liko visai nebedaug
Susisiekus su UAB „Saulės projektas“ projektų vadovu Andriumi Kazlausku, šis patvirtino, jog įmonės planai ne tik pajudėjo iš mirties taško, bet ir einama link pabaigos.
„Situacija yra gera. Galime tuo pasidžiaugti“, – pokalbį džiaugsmingai pradėjo A. Kazlauskas.
Jis teigė, jog pastato projektas jau buvo sukeltas į vadinamąją „Planuoju statau“ – Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo, projektavimo, statybos ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą.
Pastato ir sklypų savininkai sieks gauti statybos leidimą. Kadangi projektas didelės apimties, A. Kazlauskas mano, jog leidimą įmonė gaus kitų metų pradžioje. Gavus leidimą, bus skelbiamas konkursas statyboms, o tada prasidės ir statybos darbai.
Projektų vadovo teigimu, duris atvėrė nauji Nacionalinės Žemės tarnybos reglamento pakeitimai.
„NŽT įvedė naują tvarką, kad norint statyti, didinant kvadratų skaičių, turi sumokėti didesnį mokestį, skaičiuojamą pagal jų metodiką. O prieš tai buvo neaiškumas dėl neatitikimų, tai visoje Lietuvoje tai buvo tapę problema. Negalėjome pasirašyti nuomos sutarties, pastatą nusipirkę aukcionu“, – paaiškino pašnekovas.
Apie „Venerą“
Prieš dešimtmetį buvusiai Kauno radijo gamyklai priklausę kultūros namai buvo žinoma pramogų vieta, o viena garsiausių jos pasilinksminimo įstaigų – daugiau nei prieš 20 metų pradėjęs veikti pirmasis Baltijos šalyse striptizo klubas „Venera“. Iki 2007-ųjų pabaigos tai buvo vienintelis tokio pobūdžio klubas Kaune.
Kaip skelbiama tebeegzistuojančiame „Veneros“ „Facebook“ puslapyje, striptizo klubas įkurtas 1996-aisiais, o jame lankėsi ne tik geriausios Lietuvos striptizo šokėjos, bet ir didžiausios krūtinės savininke pripažinta Lolo Ferrari. Džentelmenai čia buvo viliojami aukšto meistriškumo merginomis ir kokteiliais, reklamuota netoli miesto centro esanti vieta. Klubas veikė kasdien iki 4 val. ryto.
„Veneros“ šokėjos triumfavo 2003 m. LNK televizijos studijoje pirmą kartą surengtame erotinių šokių festivalyje. Kaip anuomet rašė „Kauno diena“, nors publika vienodai plojo visoms merginoms, tačiau balsavimo teisę turėję televizijos žiūrovai geriausia išrinko Ingą Berežnają, antrą vietą užėmė taip pat „Veneros“ šokėja.