Klaipėdoje kuriamas įvairiose pasaulio šalyse sėkmingai veikiantis inovatyvus darbo ir gyvenimo modelis, pritaikytas startuolių bendruomenės, vietos gyventojų bei miesto svečių poreikiams. „Tech Zity Klaipėda“ vystomoje infrastruktūroje, 15 tūkst. kv. m ploto erdvėje, numatyta įkurti šiuolaikiškas bendradarbystės (co-working) ir gyvenimo (co-living) erdves, taip pat – vietas laiko praleidimui su kolegomis, draugais, svečiais ar bendruomene, renginių, sporto sales bei kavines/restoranus. Tikimasi, kad geografiškai patrauklioje senamiesčio vietoje įsikūrusį „Tech Zity Klaipėda“ suras ir pamėgs naują gyvenimo būdą prisijaukinę žmonės – tie, kuriems nėra svarbu prisirišti prie gyvenamosios ar darbo vietos, kurių darbui labiausiai reikia spartaus interneto, o kita (maitinimas, nakvynė ir kt.) yra įskaičiuota arba numatyta teikti vietoje.
„Džiugu, kad savivaldybės pavaldumo ir ne savivaldybės pavaldumo institucijų sukurtas „žaliasis koridorius“ jau įrodo savo veiksmingumą, efektyvumą ir reikalingumą, nors ir jame sprendimų priėmimų, derinimų, įvairių procedūrų greitis nėra toks, kokio norėtųsi. Tačiau galima pasidžiaugti, kad vienas iš ambicingiausių projektų, vystomas buvusioje „Švyturio“ alaus daryklos teritorijoje, jau įgauna pagreitį – turi visus reikiamus dokumentus, kad prasidėtų realūs projekto įgyvendinimo darbai. Nuoširdžiai linkiu investuotojams, šio projekto vystytojams gerą tempą, energiją nukreipti konkretiems projekto darbams vykdyti ir lauksime, kada „Tech Zity Klaipėda“ taps miesto infrastruktūros dalimi. Tikiuosi, kad tai neužtruks“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
Pasaulyje per pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjusios tokios erdvės, kurias darbui ir gyvenimui dažniausiai renkasi kosmopolitiškas, nuotoliniu būdu dirbantis jaunimas, mūsų mieste jau nebėra naujiena. Pirmoji tokia bendradarbystės erdvė prieš kelerius metus įsikūrė Liepų gatvėje esančiame „Light House“.