Finansuos valstybė
„Šio mėnesio pabaigoje laukiame į Kretingą atvykstant policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, diskutuosime, paaiškės, ar bus skirtas ir koks bus skirtas finansavimas, kur naujam statiniui galėtume numatyti žemės sklypą“, – teigė A. Kalnius. Anot jo, keturi laisvi žemės sklypai yra Kretingos miesto Klaipėdos gatvėje, taip pat svarstoma, kad naujasis komisariatas galėtų atsirasti Kretingos technologijos ir verslo mokyklos teritorijoje.
Mero nuomone, atlaisvintos komisariato patalpos miesto centre galėtų pasitarnauti verslui.
Kitų pageidavimų ir įpareigojimų, išskyrus rasti iki 1 tūkst. 100 kv. m užimančiam moderniam pastatui sklypą, rajono Savivaldybei policijos generalinis komisaras neturi.
Kai kuriose Lietuvos vietovėse komisariatai statomi viešos ir privačios partnerystės būdu. Kaip „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, taip yra pastatyti ir eksploatuojami du pastatai Vilniuje, šiais metais bus baigtas ir priduotas eksploatacijai pastatas Kaune, 2022 metais – Panevėžyje. Šiuo metu PPP (Public Private Partnership) paslauga perkama pastatui projektuoti ir statyti Šiauliuose. O Kretingos policijos komisariatas, jeigu bus pritarta statybai, nebus statomas PPP būdu, visą projekto įgyvendinimą iš biudžeto finansuos valstybė.
Kaip teigė R. Matonis, kiekvienas projektas yra skirtingas, pritaikytas konkrečioms sąlygoms bei aplinkai. Tačiau, projektuojant pastato vidų, vadovaujamasi policijos generalinio komisaro patvirtintais tipiniais reikalavimais policijos komisariatų statiniams.
Sąnaudos sumažės, sąlygos pagerės
Naujajame Kretingos policijos komisariate bus įrengti darbo kabinetai, asmenų priėmimo ir apklausos bei laikino sulaikymo patalpos, sporto salė, persirengimo kambariai ir kt.
„Tikslūs skaičiavimai bus atlikti vėliau, pasirinkus šildymo būdą, bet tikimės, kad gerokai sumažės naujų patalpų išlaikymo sąnaudos, o darbuotojams bus sudarytos puikios darbo sąlygos“, – sakė R. Matonis.
Kiek užtruks statyba, priklausys nuo finansavimo, tačiau, anot departamento atstovo, patvirtinus projektą ir turint rangovą, statybos procesas vyktų maždaug dvejus metus.
Anot Kretingos policijos komisariato viršininko A. Pužausko, dabartinis Vytauto gatvėje esantis senas didžiulis buvęs „Akmenos“ įmonės pastatas, kuriame policija įsikūrė dar 2000-aisiais, tampa problema keliais aspektais: per didelis, per brangus išlaikyti, be to, reikalauja remonto ir investicijų.
Nuo 2016-ųjų vasaros, kai A. Pužauskas pradėjo dirbti Kretingoje, kone perpus sumažėjo darbuotojų skaičius – iš 95-ių liko 50 pareigūnų ir trys samdomi darbuotojai. Pasikeitė komisariato darbo organizavimo modelis, uždaryta areštinė, nebereikia pasivaikščiojimo kiemų, nebenaudojami daiktinių įrodymų sandėliai, o automobiliai, kurių komisariatas šiandien turi 10, į garažus nebetelpa.
Pastatas yra 4 aukštų, bet komisariatas užima mažąją dalį patalpų, didžiąją – kitos organizacijos: Mokesčių inspekcija, Probacijos tarnyba, Migracijos departamento skyrius, pirmame aukšte įsikūrusi vaizdo kamerų stebėjimo funkciją atliekanti įmonė, su kuria rajono Savivaldybė yra sudariusi sutartį.
Kaip sakė A. Pužauskas, policija yra aptarnaujanti tarnyba, kuri gali būti pasiekiama tiek naudojantis interneto svetaine epolicija.lt, tiek elektroniniu paštu, tiek paskambinus Bendrosios pagalbos telefonu 112, tad komisariatui būti miesto centre ir nebūtina.