Pastaraisiais metais vis labiau aktyvėjant laivybai Kuršių mariose, mažiesiems laivams skirtu pirsu jau gali pasidžiaugti ir Preilos gyvenvietė, o patogiam švartavimuisi planuojama pritaikyti molą Pervalkoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gražiausias Baltijos pajūrio kurortas nuo šios vasaros taps dar patrauklesnis elektra varomoms transporto priemonėms. Jau ne vienerius metus tik elektra varomoms transporto priemonėms netaikoma rinkliava įvažiuojant į Neringą, o šiuo metu vyksta naujų elektromobilių įkrovimo vietų įrengimo darbai – naujas didelės galios elektromobilių įkrovimo stoteles bus galima rasti Nidoje ir Juodkrantėje.

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį

Unikalus Kuršių nerijos kraštovaizdis neišdildomų įspūdžių suteikia kiekvienam pusiasalio lankytojui, o plėtojama Neringos laisvalaikio infrastruktūra leidžia juo mėgautis žaidžiant tenisą, krepšinį, tinklinį, futbolą. Artėjantį pavasarį kurortas pasitinka dviem naujomis tinklinio ir badmintono aikštelėmis Nidoje. Naujas aktyvaus laisvalaikio aikštynų kompleksas planuojamas ir Juodkrantėje, greta UNESCO pajūrio apsauginio kopagūbrio.

Pastaruosius kelis metus Neringa dėmesį skiria ir patogiam poilsiui su vaikais – visose gyvenvietėse atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės, o viešuosiuose tualetuose galima rasti vystymo lentas. Taip pat gausėja renginių, edukacinių veiklų, skirtų mažiesiems.

Puoselėjamas kultūrinis paveldas

Kurorto svečius jau pasitinka atnaujinta Nidos sklandymo mokyklos ekspozicija, pradedami ir šios gyvenvietės evangelikų liuteronų bažnyčios tvarkybos darbai. Visoje Kuršių nerijoje rekonstruojami sovietinės architektūros pastatai. Dargi, Neringos miestą puošia nauji meno kūriniai: nuo rugsėjo mėnesio galite stabtelti prie skulptoriaus Kęstučio Musteikio skulptūrinės kompozicijos-suoliuko, skirto prancūzų karių, prisidėjusių prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio formavimo, atminimui. Kiek anksčiau, praėjusių metų birželį visai greta suoliuko atidengta Klaudijaus Pūdimo skulptūra „Prieš vėją“, vaizduojanti per Nidos kopas einantį prancūzų rašytoją, filosofą Žaną Polį Sartrą, kuris XX a. pr. lankėsi kurorte.

Atkreipti dėmesį į Kuršių nerijos istoriją kvies ir Urbo kalno atnaujinimo darbai, kurių dėka pirmoji apželdinta pusiasalio kopa ne tik pasakos apie savo gyvavimo istoriją, bet ir taps patrauklesnė pasivaikščiojimams, gamtos ir kultūrinių objektų stebėjimui. Negana to, planuojamas ir XX a. pr. Europoje romantiškomis promenadomis garsėjusio Juodkrantės gyvenvietės istorinio tako atnaujinimas.

Kultūros ir turizmo informacijos centro rekonstrukcija

Neringa, 2021-ais metais būsianti Lietuvos kultūros sostine, atnaujina ir kultūrines erdves. Valstybės investicijų programa (VIP) Neringos kurortui skyrė beveik 6 mln. eurų naujo kultūros centro statyboms. Vietoje Nidos centre stūksančio, dar sovietmečiu statyto kultūros ir turizmo informacijos centro (KTIC) „Agila“ pastato iškils modernus kultūros židinys. Pastato rekonstrukcija taps iššūkiu tradicinių festivalių rengėjams, kuriems teks ieškoti naujų formų ir atrasti naujas Neringos erdves. Neabejojama, kad tai kurorte vykstantiems renginiams suteiks dar daugiau žavesio, juk dekoracijas tuomet kurs pusiasalio gamta.

Naujovės lydi ir Neringos renginių programą – aktyvias laisvalaikio galimybes pristatantis renginys „Sveika, Neringa“ šiais metais vyks Juodkrantėje (birželio 7-9 d.), ypatinga šio sezono naujovė – birželio 14-16 dienomis į kurortą grįžtantis legendinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)