Trečią sezoną piliakalnį tiriantys Klaipėdos universtiteto Baltijos regiono istorijos ir archelogijos instituto mokslininkai patvirtina, kad Kukuliškių kaime atrastoje bronzos amžiaus gyvenvietėje ant kalvos, kitaip dar vadinamame piliakalnyje, gintaras buvo labai svarbi gyvenimo dalis, galbūt motyvas kurtis atšiauriame pajūryje.
Pasak tyrimus atliekančios Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologės Miglės Urbonaitės-Ubės, tyrimų metu aptikta šeši su puse kilogramo radinių. „Tai yra šimtai artefaktų. Tarp jų ypač daug gintaro. Ankstesnių tyrimų metu taip pat radome nemažai smulkių gintariukų, o šįsyk radome stambių neapdirbto gintaro gabalų. Vienas jų - kumščio dydžio. Panašu, kad ši gyvenvietė galėjo būti gintaro kelio grandis. Taip pat radome daug keramikos šukių, akmeninę grūstuvę, titnago nuoskalų“, - vardijo archeologė ir pridūrė, kad dar daugiau įdomybių ir išvadų paaiškės po laboratorinių tyrimų.
Bus unikali proga pamatyti radinius, apie archeologinių tyrimų rezultatus pasakos tyrimus vykdanti KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė dr. Miglė Urbonaitė-Ubė, dalyvaus tyrimus finansavusios Klaipėdos rajono savivaldybės, Kultūros paveldo departamento, Pajūrio regioninio parko direkcijos atstovai.
Kartu bus pristatytos piliakalnio pritaikymo lankymui perspektyvos.
Rugpjūčio mėnesį KU Baltijos regiono istorijos ir archelogijos instituto archeologai tęs tyrimus pernai aptiktoje gyvenvietėje šalia piliakalnio.