„Viešumas yra didžiausia bausmė“, - įsitikinęs Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius.
Penktadienį Pajūrio regioninio parko darbuotojai išplatino nuotraukas, kuriose užfiksuoti netoli Olando Kepurės išverstų statybinių šiukšlių kalnai, tarp kurių mėtėsi ne tik užrašas su įmonės pavadinimo pradžia - UAB „Rytų...“, bet ir buto dokumentai.
„Rastas buto adresas, iš kurio išvežtos šiukšlės“, - informavo Pajūrio regioninio parko atstovai, prieš tai visuomenės prašę padėti surasti galimus pažeidėjus.
Gamtosaugininkai galimiems pažeidėjams grasė, kad nesusirinkus savo atliekų, bus pateikta sąskaitą už padarytą žalą gamtai.
Regis, tai nuskambėjo gana įtikinamai - Pajūrio regioninio parko direktorius D. Nicius pirmadienį dienraštį informavo, kad atliekų neliko. Informacija perduota ir Valstybės miškų urėdijos Kretingos regiono padaliniui. „Jie kreipėsi į policiją“, - sakė jis.
„Schema yra tokia: žmogus pasisamdo šiukšlių vežėjus. Užuot vežę į savartyną, jie išverčia atliekas miške tam, kad nereikėtų mokėti už priduotas šiukšles“, - apie tai, kaip šiukšlės galėjo atsidurti Pajūrio regioninio parko teritorijoje, sakė D. Nicius.
Kadangi šiukšlių itin daug, gamtosaugininkai spėjo, kad jos atvežtos sunkvežimiu.
D. Nicius tikino, kad jei šiukšles pažeidėjas vis dėlto pašalina, tai pripažįstama lengvinančia aplinkybe.
Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis, bendravęs su buto, iš kurio išvežtos atliekos, savininku, dėstė, kad pažeidimo aplinkybes specialistams nustatyti sudėtinga - esą savininkas nežino, kokia įmonė suteikė jam šiukšlių išvežimo paslaugas. Gamtosaugininkams perduotas mobiliojo telefono numeris, kuriuo remontuojamo buto savininkas skambino atliekas išvežusiems asmenims.
„Klaipėdos rajono policijos komisariate gautas pranešimas apie tai. Nustačius kaltininką, jį baus aplinkosaugininkai“, - komentavo Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Jūratė Albrektienė.