Po skundų miesto Savivaldybei lavinos nuspręsta užsitęsusį konfliktą tarp kai kurių gyventojų ir verslo užbaigti triukšmo matavimo tyrimais. Tačiau šie pavirto kone anekdotu – tikrintojai negalėjo net pradėti savo darbo, nes vienas aktyviausių kovotojų dėl tylos pats ėmė triukšmauti.
Nėra triukšmo – bus
Nors „Tauros lofto“ savininkai investavo per dvylika tūkstančių eurų į garso izoliaciją ir ėmėsi kitų triukšmą mažinančių priemonių, net buvo apribotas automobilių stovėjimas gatvėje, kai kurie gyventojai toliau skundais atakuoja Savivaldybę, prašydami riboti barui prekybos alkoholiu laiką. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, objektyvių priežasčių tam nėra – nei vietos bendruomenė, nei policija priekaištų dėl naktinio klubo veiklos neturėjo. Tad vienintele išeitimi iš tokios padėties teliko užsakyti triukšmo matavimo tyrimus.
„Mes privalome reaguoti į bet kokius skundus ir nustatyti, ar jie pagrįsti. O tą galima padaryti tik atliekant triukšmo matavimo tyrimus“, – sakė T. Jukna.
Tokie tyrimai buvo atlikti ir praėjusiais metais. Tąkart nustatyta, kad triukšmas, sklindantis iš baro „Tauros loftas“, neviršijo leistinų normų. Visgi vietos gyventojai su tyrimų rezultatais nesutiko, motyvuodami, kad neva verslininkai, žinodami, kad atvyks tikrintojai, tą dieną buvo tylesni.
Tyrimus nuspręsta pakartoti ir šiemet. Bet į vietą atvykę Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai liko nieko nepešę. T. Juknos žiniomis, triukšmo matavimo tyrimas neįvyko dėl vieno Senamiesčio gatvės gyventojo keliamo triukšmo. Vyras, pamatęs atvykusius tikrintojus, pats pradėjo garsiai šūkauti, rėkti ir kitaip triukšmauti. Į bet kokius prašymus leisti specialistams tinkamai atlikti savo darbą vyriškis nereagavo.
„Ataskaitoje taip ir parašyta, kad matavimai neįvyko dėl aplinkinių gyventojų keliamo triukšmo. Tai pirmas toks atvejis mūsų praktikoje, todėl sunku ką ir pasakyti. Deja, kito kelio nėra, kaip tik dar kartą užsakyti triukšmo matavimo tyrimus“, – teigė pavaduotojas.
Apdovanojo baudomis
Kartu su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistais triukšmo matavimo tyrime dalyvavo ir Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Kaip teigė šio skyriaus vedėja Daiva Svirelienė, tyrimą teko nutraukti jo net nepradėjus – šalia alaus baro gyvenantis panevėžietis, priėjęs prie tikrintojų, ėmė garsiai reikšti savo nepasitenkinimą jų darbu, alaus baro veikla, triukšmingais lankytojais. Nors tyrimas liko neatliktas, triukšmadarys dėl to jokių sankcijų nesulauks. Triukšmo matavimo tyrimas Savivaldybei nekainavo.
„Žmogus pyko, kad į „Tauros loftas“ renkasi lankytojai. Taip pat reiškė nepasitenkinimą triukšmo matavimo tyrimą atliekančių specialistų darbu, neva tokie matavimai nereikalingi ir iš esmės nesprendžia problemos. Jis nebuvo nusiteikęs geranoriškai, bet sankcijų dėl to nesiimsime. Žmogus jaučiasi nukentėjęs ir taip tiesiog išreiškė savo emocijas, tad manome, kad nereikėtų veltis į dar didesnį konfliktą“, – teigė D. Svirelienė.
Tačiau tą vakarą sankcijų sulaukė kai kurie panevėžiečiai, atvykę pasilinksminti į alaus barą „Tauros loftas“. Per vieną vakarą buvo nubausta net trylika pažeidėjų, kurie nepaisė ženklo, draudžiančio sustoti ir stovėti po 22 val. prie klubo. Vairuotojams surašyti administracinio pažeidimo protokolai.
Kaimynų nepasirinksi
„Tauros lofto“ savininkas Žilvinas Nemeikšis tikslios sumos, kiek kainuoja triukšmo matavimo tyrimas, įvardyti negalėjo, tačiau, anot jo, tai nepigus malonumas. Įmonės iniciatyva toks tyrimas buvo atliktas net tris kartus, tačiau gyventojams jo rezultatai vis netinka. Šie motyvuoja, neva verslininkai papirkinėja tikrintojus. Po tokių kaltinimų, anot Ž. Nemeikšio, tris kartus triukšmo matavimo tyrimą užsakė jau pati Savivaldybė.
„Triukšmas prie mūsų baro matuotas jau gal šešis ar septynis kartus, bet leidžiamų normų neviršijo nė karto. Tačiau dviejų gyventojų tokie rezultatai niekaip neįtikina“, – sakė „Tauros lofto“ savininkas.
Tad jo jau nebestebina, kad vienas iš aršiausių kovotojų nusprendė triukšmo matavimo rezultatus pakreipti savo naudai – vos tik pamatęs atvykusius specialistus, išbėgęs į lauką puolė plyšauti visa gerkle, tikėdamasis, kad šįkart triukšmo normos bus viršytos. Tačiau tikrintojai, pamatę, kad tai ne baro lankytojas, o gretimo namo gyventojas, triukšmo net nematavo.
„Žmogus specialiai siekė, kad tikrintojai kuo daugiau decibelų užfiksuotų, bet ir vėl nepavyko. Čia pasaka be galo. Su visa Senamiesčio bendruomene puikiai sutariame, bet yra du gyventojai, kurie bet kokia kaina siekia, kad mes užsidarytume. Kai tik pilnatis, taip ir vėl pasipila skundai“, – su kokia kaimynyste tenka susidurti, pasakojo Ž. Nemeikšis.
Panevėžio savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo komisija šįmet jau sulaukė ir dar dviejų prašymų riboti prekybos alkoholiu veiklą dviejuose baruose S. Dariaus ir Girėno bei Smėlynės gatvėse. Kol kas tokių griežtų sankcijų nebus imamasi – nuspręsta barus stebėti ir tik pasikartojus pažeidimams imtis veiksmų. Praėjusiais metais mieste prekybos alkoholiu laikas buvo apribotas trims alaus barams, vienas jų visai nutraukė veiklą.