Antrojoje vietoje tarp universitetų – Kauno technologijos universitetas, šią poziciją taip pat išsaugojęs nuo pernai metų. Iš trečiosios vietos į penktąją per metus nukrito Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Atitinkamai į trečiąją vietą pakilo Vilniaus Gedimino technikos universitetas, pernai buvęs ketvirtas, ir Vytauto Didžiojo universitetas, buvęs penktas.
Tarp privačių universitetų geriausiai įvertintas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.
Tarp geriausiai įvertintų gimnazijų antrojoje vietoje minima KTU gimnazija, išsaugojusi šią poziciją nuo pernai, o į trečiąją vietą pakilo Vilniaus M. Biržiškos gimnazija, buvusi ketvirtoji.
Vis dėlto reitingų sudarytojai pabrėžia, kad šios mokyklos vykdo moksleivių atrankas. Tarp mokinių atrankų nedarančių mokyklų pirmas išlieka Klaipėdos licėjus, į antrąją vietą iš 18 pakilo Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, į trečiąją per vieną vietą pakilo Panevėžio J. Balčikonio gimnazija.
Pasidžiaugė sėkme
J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pasidžiaugė, kad reitinguose jo vadovaujama švietimo įstaiga iš ketvirtos vietos pakilo į trečią.
„Galima būtų ir taip pasakyti: „Kas nedirba mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia“. Džiaugiuosi, kad nekrentame reitinguose žemyn, o kylame aukštyn. Rezultatai geri tarp 400 Lietuvos mokyklų. Esu dėkingas visai gimnazijai: mokiniams, jų tėvams, mokytojams, valytojoms“, – dėkojo visiems gimnazijos direktorius ir tęsė:
„Tačiau neaišku, kokie rezultatai bus kitąmet. Juk šiuos mokslo metus baigėme nuotoliniu būdu ir dar neaiškūs egzaminų rezultatai. Bet tokia padėtis yra visose Lietuvos mokyklose. Kita vertus, J. Balčikonio gimnazijos reitingai priklauso nuo kitų Panevėžio mokyklų – gimnazistai mokytis pas mus ateina iš progimnazijų. Todėl ši reitingų sėkmė yra viso Panevėžio sėkmė.“
Naujiena reitinguose
Į ketvirtąją vietą per vieną vietą pakilo Šiaulių J. Janonio gimnazija, o penktojoje vietoje atsidūrė antra buvusi Kauno „Saulės“ gimnazija. Į šeštąją vietą iš 27-osios pakilo Vilniaus Š. Aleichemo gimnazija, iš trečiosios į septintąją nukrito Vilniaus „Gabijos“ gimnazija.
Reitingų autoriai šiemet taip pat pateikia ir vieno mokinio mokymo kiekvienoje gimnazijoje kainą. Jie pastebi, jog dažnu atveju finansavimo dydis nėra proporcingas mokymosi kokybei ir aukštas pozicijas reitinguose turinčiose įstaigose vienam vaikui tenkantis lėšų skaičius kai kuriais atvejais yra kelis kartus mažesnis nei vienam vaikui tenkančios lėšos reitingo apačioje esančiose įstaigose.
Pavyzdžiui, daugiamečiame reitingų lyderyje Vilniaus licėjuje išmokyti vieną mokinį skiriami 2125 eurai, o Vilniaus rajono Buivydžių T. Konvickio gimnazijoje – 5710 eurų ir ši įstaiga yra 252 vietoje iš 356. Reitingo sudarytojų duomenimis, mažiausią finansavimą iš visų šalies mokyklų gauna Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazija – 1496 eurus vienam vaikui ugdyti. Ši gimnazija reitinge užima 67 vietą.
Geriausios kolegijos
Tarp kolegijų pirmąją vietą išlaikė Vilniaus kolegija, į antrąją vietą iš trečiosios pakilo Kauno kolegija. Trečiojoje vietoje – irgi per vieną laiptelį pakilusi Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Į ketvirtą vietą nukrito antrojoje buvusi Kauno technikos kolegija, penktojoje vietoje iš šeštosios atsidūrė Utenos kolegija.