Maniežo kapitalinio remonto projektas buvo parengtas 2016 metais. Jame numatyta pakeisti korozijos pažeistas konstrukcijas, apšiltinti mūro sienas, pakeisti stogo dangą, apšiltinti stogą, suremontuoti dalį patalpų, bet nėra numatyta pakeisti inžinerinių tinklų remontuotinose patalpose.
Šiuo metu atliekami stogo remonto darbai, korozijos pažeistos konstrukcijos keičiamos naujomis, baigiama keisti stogo danga. Keičiant senas laikančiąsias konstrukcijas naujomis, paaiškėjo, kad nėra galimybės išsaugoti senų inžinerinių tinklų, kurie buvo sumontuoti tarp jų. Be to, ir pati stogo konstrukcija šiek tiek pakeista. Inžinerinius tinklus būtina pakeisti ir patalpose, kurias numatyta remontuoti pagal kapitalinio remonto projektą. Konstatuojama, kad to neatlikus, nebus galima eksploatuoti lengvosios atletikos maniežo pastato – seni tinklai jau susidėvėję. Skaičiuojama, kad pats inžinerinių tinklų techninis projektas turėtų kainuoti iki 20 tūkst. eurų ir tai būtų daroma Savivaldybės lėšomis.
„Kiek lėšų reikės, dar neaišku. Jos bus apskaičiuotos atliekant techninį projektą“, – Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Darius Linkonas sako dar nežinantis, kiek kainuotų atnaujinti inžinerinius tinklus.
Jis tikisi, kad techninis projektas bus atliktas vėliausiai iki ateinančių metų gegužės. Tuomet bus perkami rangos darbai. Ar dėl to neužsitęs visas maniežo atnaujinimo projektas, kol kas sunku pasakyti. Pasak D. Linkono, visi kapitalinio remonto darbai turėtų būti baigti jau kitų metų pabaigoje, tačiau sutartyje numatyta galimybė ją pratęsti du kartus po 12 mėnesių dėl finansavimo neturėjimo. Jis aiškina, kad maniežo kapitalinio remonto projektas finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis – iš Valstybės kapitalo investicijų programos. Jų gavus, pratęsti sutarties neprireiktų – pinigai paprastai skirstomi balandį–gegužę.
Pagerės sąlygos
Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Raziūnas sako, kad vykstant remontui šlenda ir nenumatytų dalykų. Be to, truputį keitėsi ir pats stogo projektas, tad reikia kai ką koreguoti.
Pasak jo, stogo danga jau pakeista, tikimasi, kad šiemet bus pradėtos iš išorės apšiltinti sienos. Direktorius viliasi, kad kitų metų vasarį šis darbų etapas jau bus baigtas. Tuomet vėlyvą pavasarį tikimasi sulaukti dar vieno darbų etapo. S. Raziūnas sako nemanantis, kad nebus spėta tuomet pakeisti ir inžinerinių tinklų.
Nors šiuo metu jau kurį laiką lengvosios atletikos maniežas, statytas dar 1985 metais, nenaudojamas pagal paskirtį, tačiau jo atidarymo po remonto laukiama su nekantrumu. Pasak S. Raziūno, atnaujinus maniežą, kardinaliai pasikeis sportininkų sąlygos – žiemą patalpose temperatūra bus aukštesnė nei 13 laipsnių šilumos. Pagerės ir kitos sąlygos.
Numatyta atnaujinti ne tik maniežą, bet ir vidaus įrangą: pastatyti kilnojamas tribūnas, sportinius prietaisus varžyboms – šuoliams į aukštį, šuoliams su kartimi, bėgimo barjerus ir pan. Jiems įsigyti lėšų bus ieškoma iš kitų fondų.
„Norime įrengti taip, kad galėtume organizuoti tarptautines varžybas“, – sako S. Raziūnas.
Pasak jo, dabar sportininkai treniruojasi įvairiose patalpose. Centras turi apie 24 tūkst. kvadratinių metrų įvairiausių patalpų.
2018 metais iš Valstybės kapitalo investicijų programos lengvosios atletikos maniežui skirta 450 tūkst. eurų, 2017 metais – 100 tūkst. eurų, dar 50 tūkst. eurų pridėjo miesto Savivaldybė. Pernai tvarkytos pagalbinės patalpos (persirengimo kambariai, administracinės), elektros instaliacija, santechnika. Šiemetis uždavinys – pakeisti stogo dangą. 1985 m. pastatytas maniežas – vienintelis mieste sporto statinys, kuriame gali būti kultivuojama tiek daug skirtingų sporto šakų. Kasmet čia organizuojama 20 renginių, apsilanko apie 100 tūkst. žmonių.