Panevėžio LEZ valdančios įmonės vadovas Rokas Krivonis teigia, kad pirmoji 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato dalis iškils iki 2020 metų pabaigos, o antruoju etapu bus pastatytas ir papildomas 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto nuomai skirtas pastatas. Naujasis nuomai skirtas pastatas atitiks A+ energinio naudingumo klasę, jame bus naudojama geoterminė šildymo sistema bei saulės kolektoriai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Panevėžio regionas yra patrauklus investuotojams, tačiau ne visos įmonės nori būti atsakingos už veiklai reikalingų pastatų statybą bei įrengimą, o paskui – dar ir valdymą. Jau paruoštos patalpos investuotojams suteikia lankstumo ir leidžia susikoncentruoti į pagrindinę veiklą. Jaučiame tokių patalpų paklausą ir manome, kad investuotojo suplanuotas plotas patenkins bent dalį jos, ir sudarys galimybes Panevėžiui pritraukti naujas investicijas“, – teigia R. Krivonis.
Jo teigimu, šiuo metu vyksta derybos su potencialiais pirmojo etapo nuomininkais, jas tikimasi netrukus užbaigti. Panevėžio LEZ valdytojas neabejoja, kad bus išnuomotas visas pirmojo investicijų etapo metu planuojamas pastatyti plotas.
„Stebime rinkos situaciją, matome, kad paklausa didesnė už pasiūlą, o investuotojai ne visada randa sau tinkamą plotą. Todėl šiuo metu numatome, kad antrasis nuomai skirto pastato plėtros etapas bus baigtas 2021 metais. Taip bus ne tik sukurtos naujos darbo vietos, bet ir praplėstas bendras paslaugų paketas, o vos per kelis mėnesius konkretiems nuomininko poreikiams pritaikomos patalpos paspartins investuotojų pritraukimo procesą“, – sako jis.
Pastato projektą plėtos bendrovė „Gedstos NT,“ valdoma tų pačių akcininkų kaip ir statybos bendrovė „Gedsta“, kuri šiemet Panevėžio LEZ pastatė 17 tūkst. kvadratinių metrų ploto Norvegijos baldų gamintojos „IMG Group“ gamyklą. Į šią gamyklą investuota daugiau kaip 10 mln. eurų.
R. Krivonio teigimu, Panevėžys investicijoms patrauklus pirmiausiai dėl strateginės vietos šalia Varšuvą ir Taliną jungiančios magistralės „Via Baltica“. Be to, čia formuojasi stiprios Skandinavijos investicijų tradicijos: regione įsikūrė daugiau kaip 20 vien Norvegijos kapitalo įmonių.
„Labai svarbi ir bendra konkurencinė aplinka. Panevėžio regiono konkurencingumą didina ne tik palankios investuotojams sąlygos, bet ir įsibėgėjanti pramonės, savivaldybės ir kitų partnerių iniciatyva „Industry4Panevėžys“, siekianti sustiprinti regione veikiančias įmones ir turinti ambiciją paversti miestą ketvirtosios pramonės revoliucijos centru Šiaurės Rytų Europoje“, – teigia R. Krivonis.
Šiuo metu Panevėžio LEZ įsikūrusios 3 investuotojos – aukštos kokybės tekstilės produktų gamintoja iš Norvegijos „Devold“, sparčiai auganti lietuvių kapitalo reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“, komfortinius baldus gaminanti norvegų kapitalo „IMG Lithuania“.