Pasak rapsų, pupų, kviečių ir nuo šiol saulėgrąžų augintojo ūkininko S. Barzdos, mintis auginti saulėgrąžas kilo todėl, kad jų sėklos gerina dirvožemį. „Patys perkame saulėgrąžų sėklas pasėliams, kad atitiktų žalinimo reikalavimus. Saulėgrąžos – naudingas augalas dirvožemiui. Taigi, kad tų sėklų nereikėtų ieškoti, pirkti ir vežtis, patys sugalvojome jas užsiauginti“, – pasakojo ūkininkas.
Tai pirmi metai, kai S. Barzda užsiima šia veikla. Tačiau vyras teigė, jei derlius bus geras ir viską pavyks gerai nukulti – kitais metais kartos. „Man pačių sėklų nereikia labai daug tiems pasėliams, tad norint užsiimti saulėgrąžų verslu normaliai, reikėtų ieškoti kažkokios realizacijos sėkloms“, – sakė jis.
Ūkininkas saulėgrąžomis yra apsėjęs pusantro hektaro, bet norint pardavinėti sėklas, reikėtų kur kas didesnio ploto.
„Man pačiam kol kas ne viskas yra žinoma apie šių augalų auginimą. Tad auginu ir mokausi (juokiasi). Žinau tiek, kad jos jautrios šalnoms, nori šilumos ir saulės. Štai, pavyzdžiui, pernai buvo tobula vasara ir ruduo, o šiemet nežinau, kaip bus. Kol kas auga, lyg ir viskas gerai. Dabar viskas priklausys nuo rudens“, – atviravo S. Barzda.
Pasak ūkininko, kenkėjai saulėgrąžas puola kaip ir kitus augalus, tačiau pripažįsta, kad ir vabalai kitokie. „Jų net pavadinimo nežinau, matyt, Lietuvoje tokių mažai, – sakė jis. – O ligos tos pačios kaip ir kituose mano laukuose.“