Sugrįžti prie klasikos kviečia šiųmetė miesto kalėdinio papuošimo laimėtoja įmonė „Lumidėja“. Aukštaitijos sostinę žiemos šventėms ji jau yra dekoravusi prieš porą metų.
Savivaldybės paskelbtame konkurse Kalėdoms puošti Panevėžį varžėsi keturios įmonės. Laimėtoją lėmė pasiūlyta mažiausia kaina. „Lumidėja“ eglę ir miesto centrinę dalį dekoruoti apsiima už 117 tūkst. eurų.
Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialisto, dizainerio Arvydo Narkevičiaus teigimu, konkurso dalyvių pasiūlytos kainos skyrėsi labai nežymiai – nugalėtojo pasiūlytoji buvo vos tūkstančiu eurų mažesnė už likusius antrojoje vietoje.
Pasak A. Narkevičiaus, kaip ir kasmet, bus puošiamas J. Basanavičiaus gatvės tiltas, atkarpa iki Vilniaus gatvės, jos dalis iki Klaipėdos g., taip pat Klaipėdos g. pradžia, Respublikos, Vasario 16–osios, Elektros gatvės ir Laisvės aikštė. Kalėdiniai akcentai atsiras Santuokų rūmų prieigose, nušvis Laisvės a. fontanas.
Šiųmetę puošybą laimėtojams sufleruoja Savivaldybės konkurse pateikta idėja sukurti pasaką ne tik vaikams pagal Justynos Vansovič žiemos ir Kalėdų pasakojimą „Stebuklo beieškant“.
Savivaldybė svarsto prie eglės transliuoti ir pačią įgarsintą pasaką. Panevėžyje kalėdinę nuotaiką paskleisti šįmet planuojama tradiciškai lapkričio pabaigoje. A. Narkevičiaus teigimu, 9 m. pločio ir 18 metrų aukščio iš gyvų eglišakių suformuotą eglę Laisvės aikštėje įžiebti numatoma lapkričio paskutinį penktadienį – 27 dieną. Su ja atsisveikinti planuojama sausio 16-ąją.
Miestą puoš eglišakėmis
Panevėžį dekoruosiančios Vilniaus rajone registruotos įmonės „Lumidėja“ direktoriaus Karolio Balvočiaus teigimu, šiųmetė kalėdinė vizija remiasi pasakos „Stebuklo beieškant“ motyvais.
„Organizuodama konkursus Panevėžio savivaldybė labai tiksliai sufleruoja temą, į ją ir atsižvelgiame. Šįmet Kalėdos bus labiau tradicinės. Pasiklausę pasakos pamatėme, kad labiausiai tiktų klasikiniai dizaino sprendimai“, – sako K. Balvočius.
Anot jo, kad kalėdinė kompozicija būtų arčiau pasakos, interaktyvus sprendimas eglės lankytojams suteiks galimybę įlįsti į mažojo Bū, atkeliavusio iš tolimos šalies, vaidmenį – įsispyrus į didelius raudonus batus, pasijusti Bū ir įžiebti kalėdinę nuotaiką. Pasak K. Balvočiaus, dalis eglės akcentų bus atkartoti ir Laisvės aikštės fontano puošyboje. Tačiau bene esminis šiųmetės Panevėžio puošybos išskirtinumas – kalėdinės žalumos akcentai, dažniau matomi didžiuosiuose prekybos centruose nei miestų aikštėse. „Pritaikėme gana netradicinį sprendimą miestui – jo erdvėse atsiras daug žalumos: dirbtinių vainikų, eglišakių, ką dažniausiai matome prekybos centruose. Tai suteiks netikėtą įspūdį“, – žada K. Balvočius.
Klasikos šalininkai
„Lumidėja“ šalies miestus Kalėdoms puošia jau šešerius metus. Ši įmonė yra dekoravusi Marijampolės, Kretingos, Šalčininkų, Raseinių, Telšių egles, taip pat didžiuosius šalies prekybos centrus, Lietuvos geležinkelių stotis.
Nors kasmet kalėdinis laikas virsta miestų varžytuvėmis dėl įspūdingiausios eglės, K. Balvočius teigia tokius rinkimus vertinantis gana skeptiškai.
„Žiūrėkime ne kaip laimėti portalų rengiamus rinkimus, o ieškokime miesto identiteto. Kartais per tuos rinkimus nuvažiuojama į lankas, kai norima padaryti kažką įspūdingo, o išeina keistas rezultatas. Mes esame labiau klasikinių Kalėdų šalininkai“, – sako šventinę nuotaiką Panevėžyje kursiantys dekoratoriai.
Įspūdingos gražuolės
Pastaruosius keletą metų Panevėžio eglės sulaukdavo išskirtinio dėmesio. Pernai tradiciniuose gražiausios Lietuvos eglės rinkimuose interneto lankytojai bene pirmą kartą nugalėtoja pripažino ne Vilniaus ar Kauno gražuoles, o Panevėžio baltaskarę. Didžiųjų miestų egles vertino daugiau nei 26 tūkst. vieno portalo skaitytojų. Už pirmąją vietą užėmusią Panevėžio eglutę savo balsą atidavė 21 proc. balsavusiųjų. Pernai Panevėžyje kalėdinę nuotaiką kūrė įmonė „Švenčių studija“.
Šiųmetė laimėtoja „Lumidėja“ panevėžiečiams irgi jau pažįstama. Prieš porą metų ji Aukštaitijos sostinei kūrė inovatyvias Kalėdas – prie miesto įkūrėjo kunigaikščio Aleksandro paminklo spindėjo deimantinė, geometrinėmis figūromis ir modernia įranga padabinta žaliaskarė.