Panevėžio rajone net trijose vietovėse yra S. Nėries gatvės: Naujamiestyje, Ramygaloje, Sujetuose, o Trakiškyje yra ir Pergalės gatvė. Tačiau gatvių pavadinimų neskubama keisti – keitimas paveiktų nemažai namų ūkių, įmonių ir įstaigų. Panevėžio rajono meras Antanas Pocius sako, kad S. Nėries gatvės pavadinimo nekeis.
Priėmė verdiktą
Po posėdžio Desovietizacijos komisijos pirmininkas Vitas Karčiauskas teigė, kad S. Nėris veikė okupacinėse-politinėse struktūrose.
„Be to, ir okupacinės valdžios centrinėse struktūrose bei aktyviai dalyvavo priimant sprendimus, turėjusius įtakos okupacinėms-politinėms struktūroms, įtvirtinant sovietinę okupaciją. S. Nėris drauge su kitais rašytojais kūrė sovietų valdžią šlovinančią poeziją ir prozą, 1940 metais kaip Liaudies Seimo delegatė vyko į Maskvą su prašymu priimti Lietuvą į Sovietų Sąjungą“, – aiškino V. Karčiauskas.
Verdiktą dėl poetės gatvių pavadinimo komisija priėmė tik gavusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) pažymą.
Totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo draudimas Lietuvoje galioja nuo praėjusių metų gegužės.
Pagal jį, iš viešųjų erdvių turi būti pašalinti totalitarizmo ir autoritarizmo simboliai – paminklai, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimai, kitokie simboliai.
Pervadinti nesiruošia
Panevėžio rajone trijose vietovėse yra S. Nėries gatvės: Naujamiestyje, Ramygaloje, Sujetuose, o Trakiškyje yra ir Pergalės gatvė.
Panevėžio rajono meras A. Pocius, išgirdęs žinią, kad Desovietizacijos komisija priėmė sprendimą, jog sovietmečio poetės S. Nėries gatvės Lietuvoje propaguoja totalitarinį režimą, todėl turi būti pervadintos, teigė, kad to nedarys.
„Gal jie išprotėjo ir neturi, ką veikti. Jeigu yra tokios gatvės su S. Nėries pavadinimu, tegu ir būna. Jeigu gausime įsakymą keisti, protestuosime ir gatvės pavadinimo nekeisime. Tikrai šiandien tokios nesąmonės nedarysime – gatvės pavadinimo nekeisime. Galima pagalvoti, kad pakeitus gatvės pavadinimą Lietuva suklestės“, – griežtai kalbėjo rajono meras.