Viljamo Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptas to paties pavadinimo gėlių festivalis praeitais metais visą vasarą Pakruojo dvare žavėjo tūkstančiais gyvų gėlių, rekordinio dydžio skulptūromis ir netikėtomis kompozicijomis. Čia gėlių iššūkiui pasiryžo daugiau kaip 25 menininkai iš visos Lietuvos: čia didelį indėlį įnešė ir skulptorius Donatas Mockus, floristai Jolita ir Mindaugas Šimelioniai, pagrindinę festivalio skulptūrą kelis mėnesius kūrė skulptorius Martynas Gaubas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiųmetis festivalis sugrįžta su naujomis idėjomis ir kūrybiniais sprendimais, kurie nepaliks abejingų: čia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio skulptorių bei floristų rankose gims įspūdingas gėlių menas, abejingų nepaliks ryškiaspalviai kūriniai iš tūkstančių gėlių ir kerintys pjesės personažai. Visa tai, kaip ir mistiška vidurvasario nakties sapno romantika, skleisis ne tik žodžiais, bet ir jausmais XIX a. dvaro gyvenimo fone, kur kiekvienas galės būti regimo vyksmo dalimi – pasijusti dvariškiu, kumečiu ar net paslaptinga šekspyriška būtybe.

Be įtraukiančios šventės akiai, XIX a. pab. gyvenimo atmosfera spinduliuojančiame dvare visą vasarą bus galima mėgautis skaitoma poezija, klasikinės muzikos koncertais, spektakliais ir šekspyriškais pasirodymais. Norintiems patirti dar daugiau, istorinis dvaro gyvenimas tarp gėlių skleisis dalyvaujant ekskursijose, lankantis pas amatininkus, Technikos muziejuje, pas parfumerį atrandant Meilės eliksyro paslaptis, supantis senovinėse karuselėse ir mėgaujantis dvaro virtuvės kūriniais su gėlėmis.

Be viso to, paskutinį pavasario šeštadienį, gegužės 30-ąją, visi norintys yra kviečiami išlaisvinti savo fantaziją bei dalyvauti festivalio organizuojamame gėlių kompozicijų konkurse „Žiedų valdovai 2020“.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, kurią per metus aplanko daugiau kaip 300 000 lankytojų. Dvare yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas: lankytojai tampa praeities dvaro gyventojais, iškalbingoje ir kūrybingoje atmosferoje išgyvenantys dvariškus užsiėmimus ir akimirkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)