Atidarymo nuotaikomis gyvenantys „Pasakų Milžino“ autoriai Gediminas Tamulynas ir Raimondas Kavaliauskas sako, kad instaliacijoje tradicinė tautodailė persipina su šiuolaikinėmis technologijomis. Animuoti 2D ir 3D elementai, skulptūrai apšviesti naudojami projektoriai, autorinė muzika ir garso efektai — visa tai sukuria išskirtinį ir retai pasitaikantį reginį.
„Įprastai pasakojame istorijas video ir animacijos formatais, esame nufilmavę ir trumpo metro filmus. Šįkart norėjosi iškelti sau iššūkį ir pasakojimą perteikti kitokia, instaliacijos, forma. Pasakų Milžinas“ yra naujausias mūsų kūrybinis eksperimentas, kuriuo labai džiaugiamės. Kaip ir „Wide Wings“, taip ir šis kūrinys gimė ne kur kitur, o gimtame mieste: Tauragėje.“ — pasakoja R. Kavaliauskas.
Ieškodami autentiško pasakojimo būdo, kūrėjai teigia, įkvėpimo sėmęsi iš tautosakos, o video projekcijai sukurti „Wide Wings“ komanda panaudojo motyvus iš skirtingų lietuviškų legendų: parko lankytojai galės ne tik išgirsti, bet ir išvysti Elnio Devyniaragio, dešiniosios dievaičio Perkūno rankos — Kalvio, ir milžino legendas viename pasakojime. Kaip patys autoriai sako, milžinas parko svečiams atskleis senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą mistinę Kalėdinio laikotarpio versiją.
„Tamsiausiu metų laiku, norime priminti žmonėms, kad, kaip ir mūsų protėviai kadaise manė, kasmet vykstanti tamsos ir šviesos, gėrio ir blogio kova visuomet baigiasi šviesos pergale. Dienos ilgėja, grįžta gera nuotaika ir jėgos. Kviečiame aplankyti Milžiną visus, kas nori ilgus žiemos vakarus praleisti šventiškiau, rasti priežastį susitikti su draugais, taip pat ieškančius, kur nusivesti į Tauragę užsukusius svečius.“ — sako G. Tamulynas, vienas iš iniciatyvos autorių.
Pasak autorių, vieta milžinui parinkta taip pat neatsitiktinai. „Norėjome, kad ypatingo formato kūrinys atsidurtų vietiniams kiek netikėtoje, naujoje vietoje. Jūros upės parke iki šiol stovėjo skulptūrinis fontanas „Gyvybės medis“, dvylika suoliukų, puoštų senosios baltų kultūros simboliais. Dėl to parkas šalia „Bangos“ restorano juk ne vieno tauragiškio pramintas ir Baltų parko vardu. Čia “apsigyvenęs“ milžinas kiek mistišką aplinką tarsi papildo, o kartu pasako dar vieną svarbią mintį — mūsų tautosaka labai turtinga. Jei trūksta iniciatyvos, ko imtis, stiprybės, visuomet jos galima pasisemti iš legendų ar padavimų. Kad šiuolaikiniam žmogui būtų lengviau ją suprasti, svarbu tautosaką perpasakoti šiuolaikiniu būdu, pavyzdžiui, instaliacija.“ — dalinasi tauragiškiai.
Režisuojant ir prodiusuojant instaliacijos atsiradimą, kūrėjams iškilo ir nemažai naujų iššūkių. Vienas jų — pati konstrukcija. Kad instaliacija būtų ilgaamžė ir transportuojama, autoriai nutarė rinktis medžio žaliavas. Vis dėlto, kad pavyktų išgauti plastiškesnes formas ir instaliaciją eitų saugiai perkelti iš dirbtuvių į parką, teko pasukti galvas. Pasiūlymą pasiūlė tautodailininkas Nerijus Alšauskas, kelis mėnesius ir kūręs milžino skulptūrą. Jis sumanė milžiną sukurti iš medinių lentų, kurių storis tokio masto objektui, 3,5 cm, nors ir yra santykinai plonas, už tai leido sukurti kiek masyvesnius milžino bruožus.
„Pasakų milžino“ istorijas galima išvysti vos tik sutemus Jūros upės parke nuo 18 - 21 val. Instaliacija veiks iki pat Naujųjų metų.
„Žinot, kiekvienas atėjęs pamatyti istorijas pasakojančio milžino, tikiu, ras kažką ir sau asmeniškai. Kas jame pamatys ramybę, kas džiaugsmą, kas susikaupimą. Tuo jis ir įdomus.“ — pastebi tautodailės meistras N. Ališauskas.