Tauragės rajono savivaldybė įdiegė neformaliojo švietimo apskaitos sistemą, kuri leis sukoncentruoti finansavimą populiariausiose užklasinio ugdymo srityse ir atsisakyti nepaklausių būrelių. Apskaitos sistema veikia itin paprastai: į būrelį atėjęs vaikas specialiame įrenginyje nuskenuoja turimą elektroninį moksleivio pažymėjimą, o el. sistema užregistruoja kiekvieną jo apsilankymą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Technologiškai inovatyvus įrankis padės objektyviai vertinti, ar pasiteisina neformalaus švietimo politika rajone ir kaip realiai keičiasi vaikų užimtumas. Manau, kad tokia kontrolė ir duomenų analizės pagrindu priimami informuoti sprendimai, apjungti su informacinių technologijų suteikiamomis galimybėmis, didins vaikų saugumą rajone pasibaigus pamokoms – bus galima geriau kontroliuoti jų popamokinę veiklą“, – teigia jis.

Naujovė leis ne tik stebėti realų vaikų lankomumą neformaliojo ugdymo užsiėmimuose (Tauragės muzikos mokykloje, Tauragės sporto centre, Tauragės moksleivių kūrybos centre, laisvųjų mokytojų vedamuose būreliuose), bet ir, atsižvelgiant į gaunamus duomenis, efektyviau administruoti neformaliajam ugdymui skirtas lėšas. D. Kaminsko nuomone, savivaldybės pasitelktas įrankis padės didinti ir tėvų pasitikėjimą švietimu.

Jei mokinys keletą kartų be pateisinamos priežasties praleis užsiėmimus, mokytojai galės juos pašalinti iš sąrašų ir atverti kelią būrelį lankyti kitiems, galbūt anksčiau į jį nepatekusiems vaikams. Tai taip pat leis matyti, kokius būrelius renkasi moksleiviai, kiek stabiliai jie vėliau lankomi, kokių trūksta arba yra per daug.

Sistema padės įgyvendinti principą, pagal kurį neformalaus švietimo pinigai „keliauja“ paskui vaiką pagal jo poreikius, pasitarnaus planuojant ir gerinant popamokinės veiklos situaciją rajone.

Tauragės raj. savivaldybė per metus neformaliajam švietimui skiria apie 1,38 mln. eurų, taip pat šiuo metu vykdoma ES lėšomis finansuojama neformalaus švietimo programa, kuriai gauta 153 tūkst. eurų.

Sistemą Tauragėje įdiegusios bendrovės UCS Baltic direktorius Darius Simanavičius sako, kad savivaldybė nuo šiol užtikrins, jog būrelių lankomumas nebūtų žymimas formaliai, kadangi įdiegus sistemą pasižymėti galės tik su savo pažymėjimu atėjęs vaikas.

„Mūsų sukurtos sistemos tikslas – padėti įstaigoms mažinti biurokratiją, taupyti darbuotojų laiką, geriau valdyti lėšas bei nukreipti jas pagal realų poreikį“, – teigia jis.

Analogiška sistema jau įdiegta ir kelerius metus veikia Šiaulių miesto savivaldybėje.

Šios savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė tvirtina, jog sistema Šiauliuose pasiteisino: savivaldybė jau kelerius metus stebi ir analizuoja realius vaikų srautus būreliuose ir nukreipia neformaliam švietimui skirtas lėšas ten, kur jų tikrai reikia. A. Lesauskienė sako, kad įdiegus šią sistemą dalis lėšų sutaupoma ir skiriama elektroninės bibliotekos visiems Šiaulių vaikams vystymui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)