Atsivežę ankstesniais metais sukurtų darbų, jie juos instaliavo gamtoje Narvaišiuose veikiančiose Meno kūrinių kapinėse. Šios kapinės įsteigtos Kleopo draugijos iniciatyva, o jų sumanytojas ir prižiūrėtojas yra menininkas, Vilniaus dailės akademijos doktorantas Juozas Laivys. Projektą įgyvendina Plungėje registruota Viešoji įstaiga „Vandens bokštas“, vadovaujama Tomo Danilevičiaus, o remia Lietuvos kultūros ministerija per Lietuvos kultūros tarybą.
Susirinkę menininkai, prieš palydėdami kūrinius į amžino poilsio vietą, paskutinį kartą juos eksponavo galerijoje „Pieva“, o surengtos ekspozicijos metu buvo aptariami visi įmanomi bei įgyvendinami palaidojimo ritualai. Menininkai dalijosi patirtimi ir požiūriais į personalinę kūrybą.
Šiemet kūrinius laidojo bei atsisveikinimo apeigose dalyvavo Donatas Jankauskas (Duonis), atgabenęs iš Vilniaus net trijų metrų skulptūrinę kompoziciją „Obelėlė“. Mindaugas Lukošaitis rodė ir galiausiai užkasė į konkrečius piešinių ciklus nepakliuvusių eskizu rinkinį, o Vilniaus dailės akademijos grafikos katedros dėstytojas Dainius Liškevičius apsisprendė atsisveikinti su dar 1997 metais susibūrusios menininkų grupės DDD kūrybine veikla. Rašytoja ir menininkė Aistė Kisarauskaitė ieškojo vietos būsimo kūrinio palaidojimui, o Gintautas Lukošaitis pagarbiai sudegino nebaigto išdrožti rūpintojėlio iš juodalksnio figūrą, kurios pelenus vėliau išbarstė būsimo vandens telkinio dugne.
Pasak kapinių prižiūrėtojo Juozo Laivio, meno kūrinių kapinės (MKK) – visų pirma paslauga menininkams, bylojanti apie kūrinių perteklių bei jo panaudojimo galimybes. Tokio pobūdžio iniciatyva bent kol kas neturi analogų visame pasaulyje, o savo forma bei statusu negali būti tapatinama su muziejumi, privačia kolekcija ar ilgalaike paroda po atviru dangumi. Meno kūrinių kapinėse vizualumo nedaug, čia svarbiausia – ne kūrinio ir žiūrovo, bet menininko ir jo kūrinio santykis, kuris remiasi elementariu tikėjimu kūrinių prisikėlimu.
Kalbėdamas apie ateities planus kapinių sargas akcentavo, kad šiuo metu veikiančiose Meno kūrinių kapinėse išduota penkiolika palaidojimo liudijimų. Ateityje veiklą planuojama tęsti pagal teikiamos paslaugos poreikius. Šiemet numatytas dar vienas palaidojimas rugsėjo pradžioje, o kitų metų pavasarį tikimasi kūrinių veiklą pristatyti tarptautiniu mastu Prancūzijos sostinėje.