Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjusias keturias vėjarodes – meninę instaliaciją „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Tiek vėjarodės, tiek naujoji instaliacija yra laikini kūriniai, kuriuos sukūrę menininkai yra laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Instaliacijos autorius Donatas Norušis šeimos temą pasirinko kaip būdą kalbėti apie socialinį vienetą ir tarpę, kurioje žmogaus vertybių išraiška yra viena stipriausių. Autorius analizuoja šeimos santykį su miestu, pateikdamas savitas stiprias tradicijas turinčio „šeimos“ termino apibrėžimą.
„Kūrinys pagamintas iš geležies, betono, plastiko ir medžio – šios medžiagos pasirinktos siekiant atkartoti urbanistinę aplinką, kuri supa kiekvieną iš mūsų. Žmonių atvaizdas tarp šių elementų kuria pasakojimus, kurie skirtingi priklausomai nuo to, kaip kiekvienas žvelgia į šį kūrinį, kokia yra žvelgiančiojo patirtis. Taip kviečiu apmąstyti situaciją, kuomet sąlyginai mažame plote gali egzistuoti visiškai kitokios tos pačios aplinkos patirtys, kurias gali skirti tik geležinkelio linija, laiptinė ar kita infrastruktūros detalė“, – apie savo instaliaciją „Šeima“ pasakoja autorius.
Kairėje Neries krantinės pusėje, ant vieno postamento iškilsiančios instaliacijoje bus ir saulės kolektoriai, kurie kartu su kitais artefaktais simbolizuos miesto aplinką, jos daromą įtaką šeimai tiek fiziologine, tiek filosofine prasme. Instaliacijos aukštis sieks iki 3 metrų, elektros energiją ji surinks iš įmontuotų saulės kolektorių, kurie kartu su visais elementais bus pritvirtinti prie betoninio pagrindo, prireikus dalis energijos, reikalingos instaliacijos apšvietimui žiemos metu bus gaunama iš miesto.
„Susipažinimo su instaliacija procesas priklausys nuo kiekvieno žmogaus asmeniškai. Stengiausi pateikti aiškią savo poziciją, tačiau tuo pačiu kūrinyje palikau nežinomųjų, kurie leistų stebinčiajam ieškoti savo sąlyčio taškų“, – aiškino D. Norušis.
2019 metais Žaliojo tilto laikinoms instaliacijoms sostinė skyrė daugiau kaip 28 tūkst. Eur.