Pranešama, kad ekspertai, įvertinę Vilniaus praėjusių metų pažangą, inovatoriškumą ir sugebėjimą prisitaikyti prie rinkos sąlygų, skyrė miestui apdovanojimus visose vertinimo kategorijose: ekonominio potencialo, verslui draugiškos aplinkos, užsienio investicijų strategijos ir žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityse.
Ketvirtadienį paskelbtame reitinge matyti, kad bent trijose kategorijose Vilnius pasirodė geriau nei pernai – ekonominio potencialo kategorijoje Vilnius iš 3 vietos pakilo į 2, verslui draugiškos aplinkos – iš 6 net į 3, o žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityje – iš 3 į 2.
Vilnius užleido pernai užimtą pirmą vietą už tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo strategiją ir nusileido į antrą vietą. Bendroje vidutinių ateities miestų kategorijoje Vilnius užima antrą vietą, pirmoje vietoje – Ciurichas.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako esantis dėkingas visiems, prisidėjusiems prie šio išskirtinio pasiekimo pakartojimo.
„Vėl sulaukėme didžiulio pripažinimo skirtingose „fDi Intelligence“ apdovanojimuose! Pagal įvertinimų kiekį bei mastelį tikrai turime kuo didžiuotis. Šią neįtikėtiną sėkmę lemia Vilniaus žmonės ir nuosekliai puoselėjamas Gedimino kodas Vilniui – atvirumas pasauliui bei ateičiai, pagarba dirbančiam, kuriančiam žmogui. Nesustokime!“ – sužinojęs apie miesto pergalę sakė sostinės meras.
Kaip dalijamasi agentūros pranešime, intensyvi sostinės aukštųjų technologijų ekosistemos plėtra bei sėkmingas verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimas sukuria išskirtinę terpę augti.
Vienas iš inovatyviausių miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros iniciatyva suburti verslo ekosistemą „Vilnius TechFusion“, kuri po savo stogu jungia pažangiausius sostinės aukštųjų technologijų sektorius ir jų darbuotojus. Ekosistemos tikslas – parodyti pasauliui miesto lyderystę aukštųjų technologijų inovacijų srityje, pritraukti potencialių investuotojų ir talentingų darbuotojų iš viso pasaulio.
„Vilniuje šiandien yra kuriama tai, kuo mes gyvensime ateityje. Biotechnologijų, lazerių, finansinių technologijų, informacinių ir komunikacinių technologijų bei žaidimų kūrimo industrijos sukuria daugybę darbo vietų ir reikšmingai prisideda prie Lietuvos biudžeto. Miesto įmonių kuriamos inovatyvios technologijos kasmet pritraukia investuotojus iš viso pasaulio, o tai lemia kompanijų plėtrą, eksportą į naujas rinkas ir vis didėjantį sukuriamų darbo vietų skaičių. Vien pernai Lietuvos lazerių įmonės išaugo 15-20 proc., o „Fintech“ kompanijose dirba per 7 tūkst. darbuotojų“, – sako agentūros vadovė Inga Romanovskienė.
Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanojami aukščiausius pasiekimus pelnę Europos miestai, įvyks kovo mėnesį didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose.