„Erdvė prie Baltojo tilto buvo mėgstama vilniečių ir prieš rekonstrukciją. Prasidėjus darbams jiems teko ieškoti kitų vietų, bet neabejoju, kad miestiečiai grįš į šią erdvę tiek ramiai praleisti laiką pievoje prie upės, tiek naudotis dideliu ir nemokamu įvairių sporto šakų kompleksu. Džiugu, kad vienas geriausių šalyje riedlenčių parkų jau įvertintas paauglių. Šio sporto mėgėjų laukia ir daugiau infrastruktūros pagerinimų“, – žada Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Beveik 9 hektarų plote veiks devynios paplūdimio tinklinio aikštelės, trys dvipusės krepšinio aikštelės, vaikų žaidimo aikštelės, lauko gimnastikos ir lauko treniruoklių aikštelės, riedutininkų aikštelės. Šiuo metu teritorijoje sudėtingus požeminės infrastruktūros darbus jau keičia sporto įrenginių montavimo darbai, ryškėja teritorijos ribos, pėsčiųjų ir dviračių takų kontūrai (šioje krantinės terasos dalyje bus atnaujinta ir apie 1,4 km ilgio dviračių ir apie 3,6 km pėsčiųjų takų), rašoma savivaldybės pranešime.

Visos sporto zonos įrengiamos arčiau Upės gatvės, atitraukiant jas nuo šlaito – sportuojantiems labiau atsivers Neries vaizdas. Prie pirmiausia įrengto riedutininkų parko atsiras krepšinio aikštelės, kurių danga bus ne asfaltas kaip anksčiau, o visomis prasmėmis saugesnė guminė. Danga bus įrengta jau šį mėnesį – kai tik orai atšils tiek, kad nebūtų pažeidžiami technologiniai reikalavimai. Po to bus galima montuoti ir krepšinio stovus bei aplinkinę infrastruktūrą – suoliukus, apsauginę tvorą, šiukšliadėžes.

Pagrindinėje, tarptautinėms varžyboms numatytoje, paplūdimio tinklinio aikštelėje jau baigiamas pilti smėlis, artimiausiu metu bus montuojamos metalinės sėdimų vietų konstrukcijos, kurios, kaip ir terasos prie krepšinio aikštelių, bus padengtos kompozitine danga. Kol kas baigiami tinklinio tribūnos betono apdailos darbai. Po tribūna įrengtose patalpose suplanuota įrengti tualetus, dušus ir persirengimo kabinas čia besitreniruojantiems sporto organizacijų nariams, varžybų dalyviams. Viešam naudojimui skirta šios rūšies infrastruktūra bus įrengiama atskirai.

Artimiausiu metu bus pradėta lyginti dar neapželdintus plotus tarp įrenginių – sulaukus tinkamos grunto temperatūros, bus pasėta veja ten, kur dėl infrastruktūros įrengimo darbų to nebuvo galima padaryti anksčiau.

Dalyje teritorijos jau pradėti sodinti medžiai (dalies iš Nyderlandų parsiunčiamų medžių sodinimas dėl labiau užtikrinto prigijimo atidėtas iki rudens), iki balandžio mėnesio pabaigos bus pasodinti ir krūmai.

Apšvietimo sistemos požemines komunikacijas ir pamatus aikštyno rangovai (bendrovė „Litcon“ su subrangovais „Skominta“ ir „Magdala“) planuoja atiduoti eksploatuoti iki vasaros pradžios. Tik šviestuvų atramoms ir patiems šviestuvams gresia tapti šio sudėtingo laikotarpio priminimu – gamykla Italijoje, iš kur jie turėjo atkeliauti, dar nedirba, jų pristatymas žadamas ne mažiau nei pusantro mėnesio nuo karantino pabaigos. Vis dėlto pastarosiomis dienomis projekto vykdytojus, Vilniaus vystymo kompaniją, pasiekė optimistiškai nuteikiantys tiekėjų pažadai.

Šalia Baltojo tilto bus įrengtos dvi vaikų žaidimų aikštelės, padengtos saugia gumos danga. Tėvai galės stebėti juos nuo šalia įrengtų suoliukų. O arčiau Neries jau baigiama suformuoti terasa ir nauja saugi nuovaža į krantinę, kur atsiras ir pontoninė prieplauka.

Teritorijoje kitapus tilto kaip ir iki pertvarkymų pirmenybė bus teikiama natūraliai žaliajai erdvei – ji numatyta ramiam laisvalaikiui. Čia specialiai įrengtoje įlankoje ir ateityje savo žygius baigti ar pradėti galės baidarių mėgėjai, suplanuota ir lauko kavinė. Tik pirmas sezonas turės būti tausojantis žaliąją veją – ji turi sustiprėti.

Rekonstruoto laisvalaikio ir sporto aikštyno priežiūra bus patikėta viešajai įstaigai „Sveikas miestas“. Jos komanda jau planuoja ne tik demokratišką sportuojančių žmonių koordinavimą – tikimasi, kad vietos aikštyne, padvigubėjus aktyvaus sporto aikštelių skaičiui, užteks visiems, – bet ir įvairias veiklas. Pirmiausia – nemokamas mankštas ieškantiems ne komandinių sporto veiklų, o įvairiam amžiui ir galimybėms pritaikytų sveikatinimo užsiėmimų.

Teritorijos želdinius prižiūrės „Vilniaus parkai“. Aplink Baltąjį tiltą esančių erdvių atnaujinimas yra vienas iš dešiniosios Neries krantinės rekonstrukcijos etapų. Riedučių parko įrengimas miestui jau kainavo 864 tūkst. eurų. Likusios aikštyno dalies įrengimas yra bendrame rangos sutarties „Dešinės Neries krantinės pusės sutvarkymo, dviračių ir pėsčiųjų takų, Vilniuje, statybos darbai su darbo projekto parengimu“ biudžete. Jos vertė yra 5, 87 mln. eurų (savivaldybės dalis čia sudaro 7,5 proc., valstybės biudžeto lėšos 7.5 proc., Europos Sąjungos – 85 proc.). Darbai apima ruožą nuo „Pedagoginio žiedo“ iki Žirmūnų tilto.

Įdomūs skaičiai:

  • Didžiajai paplūdimio tinklinio aikštelei prireiks 205 kub. m smėlio (apie 20 sunkvežimių).
  • Mažosioms paplūdimio tinklinio aikštelėms panaudota bus apie 1454 kub. m smėlio (apie 145 sunkvežimiai).
  • Bendras želdinimo plotas siekia 101 939 kvad. m (apie 14 futbolo stadionų). Į šį plotą įeina naujai sodinama veja, medžių bei krūmų masyvai ir dekoratyvinė pieva.
  • Medžių bus pasodinta apie 690 vnt., akcentinių krūmų – 318 vnt., krūmų masyvų – apie 25 000 kvad. m.
  • Dirvožemio, reikalingo medžiams bei krūmams sodinti, atvežta apie 3000 kub. metrų (apie 300 sunkvežimių).
  • Teritorijoje bus įrengti 163 įvairių tipų suoliukai.
  • Dviratininkai ras 70 vietų savo susisiekimo priemonei.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)