„Įvertinę atliktų darbų poveikį svarstysime senuosius vandentiekio tinklus plauti reguliariai kas kelerius metus“, - sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.
„Vilniaus vandenys“ skaičiuoja, kad per devynias dienas buvo išplauta 11,2 km magistralinių vandentiekio tinklų. Kol klientams būdavo atjungtas vanduo, „Vilniaus vandenys“ į reikiamus kvartalus siuntė automobilius su geriamuoju vandeniu 5 litrų buteliuose. Per visas dienas, kol vyko darbai išdalinta 4,4 tūkstančio tokių butelių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Bendrovė klientus apie vandens tiekimo sutrikdymus dėl darbų informuodavo tiek viešai, tiek individualiai siųsdama el. laiškus bei SMS žinutes. Per nepilnas dvi savaites bendrovė klientams išsiuntė 76,5 tūkstančio SMS žinučių ir per 700 elektroninių laiškų.
Kad tinkama geriamojo vandens kokybė Naujamiestyje ir Žemuosiuose Paneriuose būtų užtikrinama nuolat, o rezultatas būtų tvarus, „Vilniaus vandenys“ konkurso būdu buvo nusipirkę paslaugą ir su modernia austriška technika vandeniu ir oru išplovė pagrindines Naujamiesčio ir Žemųjų Panerių vandentiekio tinklo magistrales.
Kiekvieną kartą prijungiant naują objektą prie vandentiekio tinklo ar remontuojant patį tinklą, ant vamzdžių sienelių esančios nuosėdos dėl hidraulinio smūgio susidrumsčia ir vanduo pakeičia spalvą. Senųjų tinklų plovimas padeda ilgam laikui išspręsti šią problemą.
Geležies ir mangano geriamajame vandenyje po žemėmis atsiranda natūraliai. Nedideli jų kiekiai sveikatai ne tik nepavojingi, o kaip tik – net naudingi. Geležies ir mangano kiekis geriamajame vandenyje reguliuojamas pagal higienos normas, o per didelė metalų koncentracija šalinama vandens gerinimo įrenginiuose vandenį filtruojant kvarciniu smėliu. Nepaisant to per ilgesnį laiką vandentiekio vamzdžių sienelės neišvengiamai apsineša smulkiomis apnašomis.