Pasak Mindaugo Pakalnio, vyriausiojo Vilniaus miesto architekto, Gedimino prospektas – miestą reprezentuojanti gatvė, kuriai būtina skirti didelį dėmesį, ypač jos daliai nuo Lukiškių iki Seimo.

„Kai buvo nutrauktas susisiekimas viešuoju transportu ir iškeltas Miesto plėtros departamentas, Gedimino prospekto vakarinė dalis prarado gyvybingumą. Nors šioje dalyje įsikūrė Seimas, tačiau to neužteko. Miestui keičiantis norisi šiai prospekto daliai įpūsti daugiau kūrybos ir energijos. Kad tai nepavirstų biurokratiniu Briuselio rajonu, kur vakare parduotuvės uždarytos ir tampa tuščia. Kiekvienas naujas objektas turi suteikti gatvei dinamikos. Vienas iš tokių – naujoji sostinės erdvė „Live Square“, – sako M. Pakalnis.

Siekia jungti skirtingus žmones

Per beveik dvejus metus iškilusi atvira miesto erdvė „Live Square“, kurią plėtojo „Eika“, jungia verslo centrą su prekybos galerija, 4 žvaigždučių viešbutį „Hilton Garden Inn“ su konferencijų centru, gyvenamuosius pastatus su 88 apartamentais.

„Siekiame, kad šioje Gedimino prospekto dalyje sėkmingai gyvuotų ir viena kitą papildytų skirtingos socialinės grupės. Vietiniai gyventojai, kurie vakare užsuka į kavinę, miesto svečiai, kurie iš viešbučio patenka į Lukiškių aikštę, kur šiltuoju metų laiku fontane taškosi vaikai. Kultūrinės institucijos, kūrybingi žmonės, IT hipsteriai, startuoliai, laisvai samdomi darbuotojai bendradarbystės erdvėse – „Live Square“ ir ši Gedimino prospekto dalis turi atspindėti kiekvienam didmiesčiui būdingą daugiafunkcį gyvenimą ir jungti skirtingus žmones“, – neabejoja M. Pakalnis.

Naujoji sostinės erdvė „Live Square“ visuomet atvira vilniečiams. Čia yra galimybė pakilti į terasą ant stogo – tai ypač aktualu ieškantiems vietų įsimenančioms miesto fotografijoms ar norintiems įsiamžinti Gedimino prospekto panoramoje.

„Norėtųsi, kad „Live Square“ kurtų ir tęstų nuosaikią Gedimino, buvusio Šv. Jurgio, prospekto istoriją. Lyg audinys, kurį audi toliau. Jeigu žmonės naujoje erdvėje pasivaikščios, pamatyti objektai ar vaizdai įkvėps kūrybai ar svarbiems asmeniniams pokyčiams, vadinasi, mūsų pasirinkta kryptis miestui vertinga“, – sako Domas Dargis, „Eika“ vadovas.

Gyvenimo Gedimino prospekte ypatumai

Daugiau nei 20 metų Gedimino prospekte gyvenantis verslininkas Justinas Katkus sako, kad vienas iš įdomiausių privalumų – niekada su dauguma vilniečių nereikia važiuoti į darbą, tai lyg tekėti priešinga srove.

„Rytais dauguma važiuoja dirbti į miestą, o aš – iš miesto. Vakarais atvirkščiai. Todėl niekada nereikia gaišti laiko spūstyse“, – sako verslininkas.

Pasak J. Katkaus, kaip ir kiekviename Europos didmiestyje, tenka priprasti prie didesnio intensyvumo ir dainų naktimis, taip pat ir prie mugių ar švenčių pagrindinėje gatvėje, kurios sustabdo eismą. „Istoriškai pagrindinė miesto gatvė yra intensyvi ir tiesiog reikia su tuo susitaikyti“, – įsitikinęs Gedimino prospekte gyvenantis verslininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)