Atlikus svarbiausius parengiamuosius darbus, projektas bus pradėtas įgyvendinti 2025 m., baigti jį tikimasi 2027 m. Nepriklausomybės aikštė ir joje esantys statiniai yra Kultūros paveldo objektas, todėl darbai planuojami itin atsakingai.
Per praėjusius metus buvo parengta Nepriklausomybės aikštės, fontano ir kitų statinių sudarančių Nepriklausomybės aikštės kompleksą tvarkybos ir tvarkomųjų statybos darbų koncepcija, kurios pagrindu šiuo metu rengiamas techninis projektas.
Teritorijos projekto įgyvendinimas būtų vykdomas šiais etapais: 2025–2026 m. vykdomi viešieji pirkimai ir rangos darbai, o 2027 m. numatoma darbų pabaiga. Planuojama teritorijos ir fontano atkūrimo projekto vertė – apie 10 mln. eurų.
„Nepriklausomybės aikštė turi tapti patrauklia viešąja erdve visuomenei ir tinkamai sutvarkyta reprezentacine erdve, į kurią atvyksta oficialūs Seimo svečiai, aikštę lanko Lietuvos ir užsienio turistai. Nepriklausomybės aikštėje visi kartu minime mūsų šaliai svarbias atmintinas dienas ar švenčiame valstybės šventes, rengiame valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijas. Todėl imamės sutvarkyti pačią aikštę ir atkurti aikštės fontaną, ilgą laiką buvusį vienu iš didžiausių traukos objektų“, – kalbėjo Dokumentų departamento direktorė, l. e. Seimo kanclerio pareigas Vaida Servetkienė.
Nepriklausomybės aikštės projektas bus vykdomas kartu su kitais dviem infrastruktūriniais projektais, finansuojamais iš organizatorių biudžetų lėšų: Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamu Geležinio Vilko gatvės transporto tunelio, esančio po Nepriklausomybės aikšte, Gedimino prospektu ir Antano Tumėno gatve, remonto darbų projektu ir Vadovybės apsaugos tarnybos organizuojamu Seimo mechaninių saugumo priemonių įrangos statybos darbų projektu.
Siekiant tinkamai koordinuoti visų trijų projektų įgyvendinimą sudaryta tarpžinybinė darbo grupė iš Seimo kanceliarijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vadovybės apsaugos tarnybos atstovų.