Apie neleistinus veiksmus savo „Facebook“ paskyrose pranešė Vilniaus miesto savivaldybė ir Remigijaus Šimašiaus patarėjas – Karolis Žukauskas. Jie prašė žmonių elgtis padoriai, tausoti gamtą ir negadinti naujai atsidariusios Vilniaus vietos.
„Kažkas čia stebėjosi, kodėl Japoniškas sodas aptvertas, kodėl nakčiai rakinamas. Dabar skambino kolegos, sako, lankytojų kiekis didelis, natūralu, nauja įdomi vieta. Bet toli gražu ne visi elgiasi pagal taisykles. Labai prašau: neskinkite augalų sode, jokių; nelaipiokite bambukinėmis tvorelėmis; parke yra WC, net gėda prašyti – bet nesielkite kaip laukiniai, šlapindamiesi tiesiog sode (deja, taip jau buvo); nelakstykite su dviračiais – gadinate ir takus, ir rizikuojate praeiviais; neikite ten, kur neleidžiama; ne visur žolė sužėlusi, nesugadinkite parko, kol jis dar tik auga. Tie, kas lankotės sode, ir matote tokį elgesį – nebijokite sudrausminti kitų”, – socialiniame tinkle „Facebook“ prašė Karolis Žukauskas.
Jis taip pat pažadėjo, kad parke netrukus atsiras daugiau nuorodų, kur yra WC, ką galima ir ko negalima daryti parke. Taip pat naujos nuorodos primins gyventojams apie elgesio taisykles. Savivaldybė tikisi, kad žmonės elgsis pagal taisykles ir lankytojų nereikės drausminti ir apie elgesio taisykles priminti viešosios tvarkos pareigūnams.
Naujos viešos žaliosios sostinės erdvės – Japoniško sodo Šnipiškėse – kūrėjai atvėrė vartus lankytojams penktadienį, nelaukiant po savaitės vyksiančios atidarymo šventės. Čia kviečiamas kiekvienas, norintis įamžinti ypatingą pavasario laiką – sakurų žydėjimą.
Informuojama, jog sutvarkyta viešoji infrastruktūra prisideda prie gyvenimo kokybės pagerėjimo, socialinės atskirties mažinimo, gyventojų užimtumo didinimo bei verslo plėtros sąlygų kūrimo. Projektą įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybė, projekto valdytoja – UAB „Vilniaus vystymo kompanija“. Darbai pradėti 2020 m. IV ketvirtį, baigti 2023 II ketvirtį.