Žirmūnai – bene tankiausiai apgyvendintas centrinės Vilniaus dalies rajonas. Čia gyvena daug garbaus amžiaus senjorų, kuriasi jaunos šeimos su vaikais, butus nuomojasi studentai – iš viso beveik 50 tūkst. gyventojų. Palei upę driekiasi patogus dviračių takas, jungiantis atokiau esančius sostinės rajonus su miesto centru. Prie vandens karštą dieną atsivėsinti atvyksta ne tik vietiniai gyventojai, bet ir daugybė žmonių iš kitų sostinės mikrorajonų. Matydama didžiulį vilniečių poreikį poilsiauti netoli miesto centro esančioje teritorijoje, „Grinda“ ėmėsi iniciatyvos ir jau kovo mėnesį pradėjo Žirmūnų paplūdimio infrastruktūros atnaujinimo darbus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Praėję metai įmonei buvo dosnūs, todėl dalį uždirbto pelno norėjome skirti tvariam, išliekamąją vertę turinčiam projektui. Mūsų tikslas buvo ne tik atnaujinti patogioje ir labai gražioje vietoje esančią viešąją poilsio erdvę, bet ir sudaryti sąlygas į ją patekti žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrą atnaujinome taip, kad ji ne atskirtų, o vienytų skirtingų poreikių turinčius žmones. Konsultavomės su neįgaliųjų bendruomenėmis ir universalaus dizaino specialistais. Įdėjome daug darbo, tad tikimės, kad pavyko sukurti patrauklią ir funkcionalią erdvę, kurioje visi turės vienodas galimybes mėgautis saule ir grynu oru“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Riboto judumo žmonių patogumui „Grindos“ darbuotojai įrengė takus, kuriais paplūdimio teritorijoje gerokai lengviau judėti neįgaliojo vežimėliu, pasiekti lauko kepsninių bei maudymosi zonas. Išskirtinė naujovė – sukurta maudynių erdvė, kurioje žmonės su negalia ras jiems pritaikytą persirengimo kabiną ir specialius vežimėlius, kuriais įrengtu pandusu galės nuvažiuoti į vandenį ir išsimaudyti. Į specialų vežimėlį atsisėsti ir iš jo išlipti padės apmokyti „Grindos“ gelbėtojai.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos atstovė Evelina Kelmelienė pabrėžia, kad žmonės, turintys judumo problemų, vis dar susiduria su didžiuliais iššūkiais rekreacinėje srityje. „Neįsivaizduojame vasaros be vandens telkinių, iškylų gamtoje su draugais. Tais pačiais norais gyvena ir judumo negalią turintys žmonės, tačiau dažnu atveju tai lieka jų svajonėmis, nes aplinka prie vandens telkinių retai kada yra pritaikyta tokiems žmonėms. Jei draugai, artimieji ir padeda patekti prie telkinių, tai apie vandens teikiamus malonumus karštą vasaros dieną galima pamiršti, nes retas paplūdimys turi tinkamą infrastruktūrą, leidžiančią patekti iki vandens telkinio ir išsimaudyti jame. Žmonėms, turintiems judumo negalią, nejudrumas reiškia buvimą tarp keturių sienų, todėl sveikatingumo ir rekreacijos veiklų prieinamumas jiems yra labai svarbus. Neįgalių žmonių gyvenime judėjimas užima reikšmingą vietą, nes jis padeda išspręsti daugelį fizinių, psichologinių bei socialinių problemų“, – sako E. Kelmelienė.

Anot E. Kelmelienės, Lietuvos neįgaliųjų draugijos nariai tikisi, kad UAB „Grinda“ siekis pritaikyti Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrą judumo negalią turintiems žmonėms taps pavyzdžiu, paskatins ir kitų miestų komunalines įmones atsigręžti į savo miesto gyventojus, ypač turinčius judumo negalią ir dažnai susiduriančius su didžiuliais aplinkos sukeliamais sunkumais, apribojančiais visavertį gyvenimą. „Socialiai atsakingas verslas yra mūsų šalies ateitis ir gali padaryti didžiulę įtaką mūsų visuomenės raidai. Tikimės, kad ateityje dėl tokių įmonių, kaip UAB „Grinda“, pavyzdžio socialiai atsakingos įmonės Lietuvoje taps norma, o ne išimtimi“, – sako E. Kelmelienė.

Į atnaujintą Žirmūnų paplūdimį atvykę poilsiautojai galės pasidžiaugti sutvarkyta ir naujai apželdinta teritorija, įrengtomis sporto ir iškylų zonomis. Gera vasariška nuotaika lydės ir kituose sostinės paplūdimiuose: Valakampiuose, prie Balsio, Gilužės, Salotės, Tapelių ir Balžio ežerų. Čia tai pat atnaujintos tinklinio, futbolo, vaikų žaidimo aikštelės, grilio ir iškylų zonos.

Oficialus maudymosi sezonas Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose prasidės birželio 1 dieną ir tęsis iki pat rugsėjo 15 dienos. Poilsiautojų saugumu kasdien, nuo 8 iki 20 valandos, rūpinsis 30 kvalifikuotų gelbėtojų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)