Naujosios Vilnios pakraštyje, šalia Vilniaus rajono ribos atsiras Stanislovo Išoros, Jano Benkovskio, Eduardo Čaplinskio, Antano Mackevičiaus, Vladislovo Nikoliajaus, Jano Marčevskio, Kazimiero Sičiuko, Henriko Makoveckio, Mečislavo Dormanovskio, Jokūbo Čechano, Boleslovo Koliškos, Karolio Sipavičiaus, Juliano Lesnevskio, Brolių Revkovskių, Alberto Liaskovičiaus, Tito Dalevskio, Ignacijaus Zdanavičiaus, Raimundo Zemackio ir Juozapo Jablonskio vardais pavadintos gatvių lentelės. Tai 19 mirties bausme nubaustų 1863 m. sukilimo dalyvių ar kaltintų jo rėmimu.
Tai vardai sukilėlių, kovojusių 1863–1864 m. buvusio Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilime prieš Rusijos imperijos valdžią XIX amžiuje (sukilimas dar vadinamas Sausio sukilimu). Laisvės kovos vyko Rusijos imperijos okupuotose Lenkijoje ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje bei jų etnografinėse dalyse – Baltarusijoje ir Ukrainoje. Todėl šis istorinis įvykis reikšmingas lenkų ir lietuvių tautoms, svarbus baltarusiams ir ukrainiečiams. Daugumai sukilėlių (18), kurių vardais pavadintos gatvės, egzekucijos buvo įvykdytos sostinės Lukiškių aikštėje, vėliau jų palaikai palaidoti Gedimino kalno šlaite. Vykdant kasinėjimus, 2017 m. pradžioje surasta masinė jų kapavietė, tačiau ne visų aukų palaikai surasti. Palaikus ketinama šiemet pagarbiai perlaidoti Rasų kapinėse.
Kai kurių pavardžių rašyba šaltiniuose ir istoriografijoje įvairuoja, dauguma aukų buvo kilę iš dabartinės Lenkijos ir Baltarusijos. Bevardės gatvės pavadintos sukilėlių vardais bus pavadintos atsižvelgus į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos siūlymus.