„Praėję metai įmonei buvo rekordinių pardavimų ir iššūkių laikas. Dviženklį augimą pasiekė visi prekių ženklai – „Ecodenta“ ir „Kilig“ tvirtino pozicijas Lietuvoje ir eksporto rinkose, o „Margarita“ stiprino vietinę lyderystę ir metus pabaigė net su 48 proc. augimu. Ilgalaikis įdirbis eksporto rinkose padėjo užmegzti naujų reikšmingų kontaktų ir įvesti prekės ženklus į naujas Kinijos, Austrijos ir Belgijos rinkas. Todėl, net ir kilus trikdžiams dėl užsidariusių valstybių sienų, eksportą auginome 31 proc., jis sudarė 40 proc. įmonės pajamų“, – sako R. Stragienė.
Šiųmetis bendrovės apyvartos planas – 14 proc. augimas, jį lydi nemaža ambicingų siekių: tvarios lyderystės Lietuvoje išlaikymas bei spartus augimas Lenkijoje ir Didžiojoje Britanijoje, ambicinga e-komercijos plėtra, aktyvus dantų pastų privačių etikečių vystymas.
Norint pasiekti išsikeltų tikslų būtina padidinti gamybos pajėgumus, mat artėjama prie maksimalaus jų išnaudojimo. Per metus „BIOK LAB“ dabartinėje gamykloje pagamina 6 milijonus vienetų produktų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Naujoji gamykla, įsikursianti Klevinėje, Vilniaus rajone, leis padidinti šį kiekį net 5 kartais ir vartotojams pasiūlyti produktus, kuriems gaminti bus naudojama 100 proc. žalios energijos, tikina R. Stragienė: „Matome, kad tai svarbu kosmetikos pirkėjams – vis daugiau žmonių kasdienybėje ieško gamtai draugiškų sprendimų. Su įvairiomis kosmetikos priemonėmis kiekvienas susiduriame mažiausiai penkis kartus per dieną, todėl natūralu, kad žmonės tikisi tvarumo ir iš verslo“.
Pandemija planų nesustabdė
Pasak R. Stragienės, pandemija neišgąsdino imtis šio projekto ir nepaisant verslus kaustančios situacijos, įmonė planų nenutraukė: „2020 metų pavasaris buvo pauzė, kai sustojome, peržiūrėjome verslo planą, patikrinome prielaidas. Praėję metai parodė, kad higienos prekių paklausa itin didelė. Mūsų prekių ženklai turi stiprias pozicijas, yra pripažįstami kaip natūralumo inovatoriai bei vertinami už patikimą kokybę. Todėl nusprendėme, kad nėra tikslo atidėlioti. Juolab, kad naujoji gamykla leis padidinti našumą – pagaminsime ne tik daugiau „Ecodenta“, „Kilig“ ir „Margarita“ produktų, bet ir turėsime penkiskart našesnę dantų pastų etikečių liniją ir taip atliepsime augantį privačių etikečių poreikį“.
Planuojama, kad gamykla pradės veikti šių metų rudenį, o gamyba dalimis bus perkelta iki metų pabaigos.
Naujosios „BIOK LAB“ gamyklos projektas buvo pradėtas ruošti dar 2016 metais. Techninį projektą rengė gamybos, pramonės ir visuomeninės paskirties pastatų projektavimo įmonė „2L Architects“ (projektų vadovas Julius Lapinskas ir architektė Kristina Šimkūnaitė) kartu su inžinerinių konsultacijų įmone „Cowi Lietuva“. Projekto rangovai – generalinės rangos įmonė „Sintervalas“ (direktorius Dalius Satkūnas ir projektų vadovas Ignas Sereičikas).
Į naujosios gamyklos statybas bendrovė investuoja 5 milijonus eurų. Dabartinėms patalpoms užimti jau ieškomas pirkėjas ar nuomininkas.
Išskirtinai žalioji energija ir tvarūs sprendimai
Naujoji gamykla pasižymės tvariais sprendimais: bus naudojama išskirtinai žalioji energija, mažiausiai triskart sumažinamas CO2 lygis. Planuojama, kad per 20 metų CO2 išmetamų dujų kiekis sumažės iki 1000 tonų.
Projektavimo įmonės „2L Architects“ projektų vadovas J. Lapinskas tikina, kad, naujoji gamykla suplanuota pagal aukščiausius projektavimo ir aplinkosaugos reikalavimus: „BIOK LAB“ gamykla taps viena iš nedaugelio šalies gamyklų, turinčių A++ klasės sertifikatą, pastatas išsiskirs savo išmaniomis inžinerinėmis ir technologinėmis sistemomis. Numatoma pastatyti 120 kilovatų (kW) saulės jėgainę, įdiegti– pramoninius šilumos siurblius, kurie generuoja šilumą, vėdina, vėsina patalpas, šildo vandenį. Siekiant sumažinti gamtinių dujų suvartojimą, projekte numatoma surinkti perteklinę šilumą ir ją vėl panaudoti gamybos procesuose, karštam vandeniui ruošti. Visame pastate instaliuojamas taupus LED apšvietimas, didelis dėmesys skiriamas pastato sandarumui ir konstrukcinėms detalėms. Šie sprendiniai padės sumažinti poveikį klimato kaitai“.
Taip pat suprojektuotas vidinis kiemas su medžiais, landšafto elementais ir lietaus vandens surinkimu. Jis skirtas rekreacinei ir ekologinei funkcijai užtikrinti. Pastate numatyta interaktyvi ekspozicijos erdvė. Antrajame aukšte suprojektuotos administracinės, laboratorijos, o pirmajame gamybinės ir sandėliavimo patalpos. Projektas rengtas užtikrinant plėtros galimybes ateityje. Sklype numatyti keli tvenkiniai, ūkinė aikštelė bei darbuotojų ir svečių automobilių stovėjimo aikštelė su elektromobilių krovimo stotelėmis.