Iš projektinių pasiūlymų sprendinių matyti, kad administracinis pastatas (UAB „Aketuri architektai“, projekto vadovas Lukas Rekevičius) yra geros architektūrinės estetikos, meistriškai suplanuotas ir kuria išskirtines erdves svarbioje miesto vietoje. Architektų studija projektinius pasiūlymus rengė laimėjusi kviestinį statytojo – bendrovės „Panevėžio statybos tresto“ architektūrinį konkursą.

Vis dėlto projektinių pasiūlymų sprendinių analizė Vilniaus 3D žemėlapyje patvirtino tai, dėl ko pastabas reiškė visuomenė – akivaizdžias projektuojamo pastato santykio su kontekstu problemas. Paaiškėjo ir tai, kad viešinamų projektinių pasiūlymų medžiagoje buvo pateiktos neteisingos vizualizacijos – pastatas sumažintas aplinkinių pastatų atžvilgiu.

Įvertino žalą kraštovaizdžiui

Išnagrinėjus projektinius pasiūlymus buvo išskirtos keturios dalys, kurias projekto rengėjams reikia taisyti ir tobulinti. Tai – užstatymo tipologija (pastatų išdėstymas), užstatymo intensyvumas, užstatymo aukštis ir sklypo bei jo prieigų sutvarkymo sprendiniai.

UAB „Aketuri architektai“ ir Vilniaus 3D žemėlapio vizualizacijos

Vyriausiojo miesto architekto skyriaus specialistai, išanalizavę pastato aukštį 3D žemėlapyje, pažymėjo, kad projektuojamo pastato aukštis negali viršyti aplinkoje vyraujančio pastatų aukščio. Šiuo metu suprojektuotas pastatas per 1,5–2 aukštus iškyla tiek virš buvusios „Vilniaus Tauro“ alaus daryklos vietoje kylančio gyvenamųjų namų kvartalo, tiek virš Z. Sierakausko gatvėje susiklosčiusio istorinio užstatymo. Vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio nuomone, „prieš dešimtmetį palei V. Kudirkos gatvę iškilę pastatai, nors ir agresyvūs savo morfologija bei architektūrine išraiška, atsižvelgia į gamtos padiktuotą situaciją – prie šlaito priartėja ne aukštesniais kaip 3–4 aukštų korpusais. Šiuo atveju 6–7 aukštų pastatas, projektuojamas prie pat šlaito viršutinės briaunos, niveliuoja ir naikina svarbų Vilniaus miestovaizdžio elementą, uzurpuoja erdvę ir agresyviai dominuoja kraštovaizdyje. Reikia sprendinių, kurie užtikrintų pastato darną kraštovaizdyje, neleistų jam dominuoti greta stovinčių pastatų formuojamose miesto panoramose.“

Išnagrinėjus sklypo ir jo prieigų sutvarkymo sprendinius, Vyriausiojo miesto architekto skyriaus specialistai išreiškė pastabą dėl negyvos atraminėmis sienomis užgožtos V. Kudirkos gatvės išklotinės. Pastebėta, kad viešo svarstymo metu bendruomenė turėjo daug pasiūlymų dėl greta esančio skverelio tvarkymo ir atgaivinimo, kurie gali būti vertingi rengiant teritorijos sutvarkymo sprendinius.

V. Kudirkos gatvės išklotinę rekomenduota formuoti kuriant žmogišką mastelį, vengiant atraminių sienų, o tvarkant greta esantį skverelį geriau išanalizuoti ir įvertinti bendruomenės pastabas ir jo panaudojimo galimybes. Su pakoreguotais projektinių pasiūlymų sprendiniais visuomenė turėtų būti supažindinama pakartotinai.

UAB „Aketuri architektai“ ir Vilniaus 3D žemėlapio vizualizacijos

Projektinių pasiūlymų bendrieji statinių rodikliai

Sklypo plotas – 3111 kv. m, sklypo užstatymo plotas – 2333.25 kv. m (75 proc. sklypo ploto), užstatymo intensyvumas – 1,9.

Pastato bendrasis plotas – 5925,30 kv. m, iš kurio: administracinės dalies bendrasis plotas – 3006,09 kv. m, gyvenamosios dalies bendrasis plotas – 2727,07 kv. m, gydymo paskirties bendrasis plotas – 192,23 kv. m. Butų skaičius – 39 vnt., automobilių stovėjimo vietų skaičius – 104 vnt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)