Naujamiesčio mikrorajone esančiai aikštei kol kas nebus suteiktas joks kitas pavadinimas. Kaip Eltai anksčiau teigė Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Gogelienė, šiuo klausimu skubotų sprendimų imtis neketinama.

Klausimas dėl tarp Pylimo ir Pamėnkalnio gatvių esančios aikštės turėjo būti išspręstas dar birželį, tačiau tuomet Vilniaus miesto tarybos posėdis buvo nutrauktas, mažumos atstovams atsisakius jame dalyvauti.

Primename, kad šių metų sausį posėdžiavusi Desovietizacijos komisija nusprendė, jog Vilniuje esanti P. Cvirkos aikštė propaguoja totalitarinį režimą bei turi būti pervadinta.

Istorikų teigimu, rašytojas ne tik talkino režimo propagandai, bet ir aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis.

P. Cvirkos aikštė ėmė keistis dar 2021 m. lapkritį, kai po ilgą laiką trukusių diskusijų, lydint protestams buvo išmontuotas ir nukeltas P. Cvirkos paminklas. Jis perduotas Grūto parkui.

Vilniaus miesto taryba taip pat nutarė pervadinti Fabijoniškių mikrorajone esančias nevienareikšmiškai vertinamų poetų Salomėjos Nėries ir Liudo Giros gatves.

Savivaldybės sprendimu, S. Nėries gatvės pavadinimas pakeistas į Vėtrungių, L. Giros – į partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko.

ELTA primena, kad šių sostinės gatvių pavadinimai keičiami vykdant viešųjų erdvių desovietizaciją. Pašalinti L. Giros ir S. Nėries gatvių pavadinimus įpareigojo vadinamoji Desovietizacijos komisija, kuri vertina nuo sovietmečio likusius viešuosius užrašus ir simbolius. L. Gira ir S. Nėris, kaip Liaudies Seimo delegatai, 1940 metais kartu su kitais atstovais vyko į Maskvą su prašymu priimti Lietuvą į Sovietų Sąjungą.

Sprendimus dėl L. Giros ir S. Nėries gatvių Desovietizacijos komisija priėmė dar metų pradžioje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją