Ruoštasi dešimt metų

Būsima gyvenvietė sudaryta iš vienbučių ir dvibučių namų statybai skirtų sklypų. Iki 90 proc. sklypų jau atvestas miesto vandentiekis, buitinių nuotėkų šalinimo bei elektros tiekimo tinklai, pakloti asfaltbetonio dangos statybai reikalingi gyvenvietės gatvių ir privažiavimo kelio pagrindai, įrengtas Grinės g. apšvietimas, pastatyti priešgaisrinės saugos vandens rezervuarai, įrengiama vaizdo stebėjimo kamerų sistema. Per pastarąjį dvejų metų laikotarpį gyvenvietės poreikiams nutiesta per 5 km gatvių, 13 km vandentiekio ir buitinių nuotėkų vamzdynų, 9 km elektros tinklų. Nuo šių metų atskirais etapais įgyvendinami gyvenvietės gatvių asfaltbetonio dangos klojimo ir šaligatvių tiesimo darbai.

„Mūsų gyvenvietės naujakuriai gauna jau pastatytus inžinerinius tinklus, išvengdami daug laiko ir energijos atimančių jų projektavimo bei derinimo procedūrų. Asociacija pasirūpina viskuo, net gatvių apšvietimu ir vaizdo stebėjimo kamerų sistema, kad sklypų savininkai galėtų koncentruotis tik į savo namo statybas“, - teigia „Grinės“ gyvenvietę vystančios „Gailiūnų asociacijos“ pirmininkas Eugenijus Bytautas.

Kaip tvirtina „Gailiūnų asociacijos“ atstovai, gyvenvietės teritorijos planavimo procedūros, inžinerinių komunikacijų ir gatvių projektavimas bei statybos leidimų gavimas užtruko beveik 10 metų.

Siūlys kurortinę kasdienybę

Projekto vystytojai neslepia, jog daugiausiai dėmesio „Grinės“ gyvenvietė sulaukia iš tų sostinės gyventojų, kurie nori gyventi sveikoje ir švarioje aplinkoje. Apylinkėse nėra taršių pramonės įmonių, intensyvaus transporto judėjimo magistralių: sklypų masyvą tiek iš šiaurinės, tiek iš vakarinės ir rytinės pusės supa draustiniai ir brandūs, toli besidriekiantys pušynai. Neabejojama, jog naujakuriai pamėgs maudytis greta esančiuose Tapelių ir Kairėnų ežeruose, su kuriais „Grinę“ jungia vaizdingi miško takai, taip pat aktyviai naudosis Vilniaus miesto savivaldybės plečiamu dviračių takų tinklu, sujungsiančiu šias apylinkes su sostinės centru. Plačią kultūrinių, pramoginių ir pažintinių renginių įvairovę užtikrins netoliese įsikūręs ištisus metus veikiantis Kairėnų botanikos sodas.

„Sklypų masyvą nuo Saulėtekio alėjos skiria šešios minutės kelio automobiliu. Važiuojant iš Užupio pusės, „Grinės“ gyvenvietė iš miesto centro pasiekiama per penkiolika minučių. Tačiau atvykęs į šias vietas, pasijunti kaip kurorte ir visai nepagalvotum, kad jis taip arti sostinės centro“, - pažymi E. Bytautas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)