Pagal parengtą projektą pažangūs surenkamo gelžbetonio elementai užims apie 60–70 proc. viso 4 pastatų komplekso fasado ploto. Fasado elementai su plytine apdaila bei 3D tipo gaminiai bus visiškai išbaigti gamykloje, statybų vietoje juos reikės tik sumontuoti. Dėl to sutrumpės bendras statybų laikas ir bus racionaliau panaudojami resursai. Už išskirtinių fasadų sukūrimą yra atsakinga bendrovė INHUS.

„Renkantis pastato išvaizdą vis dažniau atsigręžiama į surenkamų betoninių fasadų sprendimus. Ši medžiaga leidžia užtikrinti pastato ilgaamžiškumą ir aukščiausius energinio naudingumo reikalavimus, o taip pat suteikia pastatui išskirtinę išvaizdą. Tokie fasadai itin gerai sulaiko šilumą pastato viduje šaltuoju metų laiku ir neleidžia jam greitai įkaisti vasarą. Dėl to mažėja bendras pastato energijos sunaudojimas ir poveikis aplinkai. Taip pat toks fasadas reikalauja minimalios priežiūros ir yra ilgaamžis, o tai yra svarbu eksploatuojant pastatą. Tai – tvari pastatų statyba, atitinkanti naujausias statybų tendencijas“, – sako INHUS atstovas Tadas Raškauskas.

Taip pat dalyje fasadų su plytų apdaila bus formuojamas erdvinis raštas, suteikiantis fasadui unikalumo ir padėsiantis pastatus išradingai įkomponuoti į bendrą Naujamiesčio urbanistinį kontekstą.

Buvusioje „Spartos“ gamyklos teritorijoje „Cloud“ architektų studijos suprojektuotą „Cyber City“ technologijų miestelį stato bendrovė „Veikmės statyba“. Statybos darbus 2 ha ploto teritorijoje planuojama užbaigti iki 2022 metų antrojo ketvirčio.

„Vietoje legendinės „Spartos“ kylantis „Cyber City“ – išskirtinis, didelės apimties projektas, kuriame šiandien susitinka istorija ir modernios technologijos. Sklandų darbą čia užtikriname vadovaudamiesi protingos statybos principais. Juos taikome žmogiškąsias kompetencijas derindami su unikaliais IT sprendimais ir projektų valdymo sistema“, – teigia „Veikmės statyba“ direktorius Mantas Bagdonavičius.

Projektas, kurį valdo UAB „Contestus“, yra laikomas viena didžiausių pastarojo meto konversijų Vilniuje. Jį sudarys 4 pastatai su biuro, bendradarbystės ir komercinėmis patalpomis. Komplekso teritorijoje taip pat bus sutvarkyta aplinka ir įrengtos rekreacinės erdvės. Kaip vieną iš projekto akcentų planuojama išsaugoti teritorijoje esantį buvusios gamyklos kaminą.

Vienas pagrindinių projekto nuomininkų – bendrovė „Tesonet“ – miestelyje planuoja įkurdinti 1500 savo darbuotojų. Čia ketinama sutelkti ir daugiau technologijų verslų, o kompleksą paversti vienu pagrindinių technologijų bendruomenės centrų sostinėje. Investicijos į projektą siekia virš 50 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)